Zipmex’ten Singapur’daki Alacaklılara Karşı Koruma Talebi – Kripto Zamanı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Likidite sorunları nedeniyle para çekme işlemlerini durdurmasıyla gündeme gelen Zipmex, şimdi de Singapur’daki alacaklılara karşı koruma başvurusunda bulundu. Zipmex bunun için beş moratoryum başvurusu yaptı.

Zipmex, Singapur’daki Alacaklılar için Koruma Talep Etti

Güney Asyalı kripto par borsası Zipmex, likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalınca, para çekme işlemleri için durdurma kararı aldı. Şimdilerde ise platformun avukatları, 22 Temmuz’da birkaç kuruluşu adına Singapur’un İflas, Yeniden Yapılandırma ve Fesih Yasası 2018’in 64. Bölümü kapsamında beş moratoryum başvurusu yaptı.

Singapur’da, başvuru yapıldıktan 30 gün sonra doğrudan moratoryum hakkı doğuyor. Zipmex de şimdi kendine karşı yasal işlemlerin başlatılmasını ya da devam etmesini engellemek için 6 aya kadar bir moratoryum uzatması talep ediyor.

zipmexten singapurdaki alacaklilara karsi koruma talebi 2

Aslında bu hamlenin bir benzerini bir başka Asyalı kripto şirketi Vauld’da görmüştük. Vauld da müşterilerin para çekme işlemlerini aniden durdurmuştu. Vauld’un şimdilerde alacaklılara 400 milyon dolardan fazla borcu var.

Zipmex tarafına bakacak olursak borsa ilk önce para çekme işlemini durdurdu. Sonrasında ise yeniden başlattı. Şimdielrde ise likidite sorununu çözmek ve tüm kullanıcılar için Z Wallet’ı tekrar aktif etmek için çalışıyor.

Moratoryum başvurusuyla ilgili Zipmex tarafından da şu açıklama yapıldı:

Moratoryumlar, Zipmex’e, likidite durumunu çözmek için seçenekleri araştırmak ve yeniden yapılandırma planı formüle etmek için yeterli zamanı sağlayacak

Moratoryum Nedir?
Borçlu tarafında ödeme gücünü kaybetmesi nedeniyle borçlarının hepsini ya da bir kısmını ödeyemeyeceğini ilan etmesine moratoryum denir. Moratoryum sonunda çoğunlukla alacaklı ve borçlu arasındaki borç, yeniden yapılandırılır.

 

 

Reklam Alanı

Bir Cevap Yaz

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!