Yeni Chainalysis aracı, birden fazla zincirde çalınan kriptoyu takip ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Blockchain analitik firması Chainalysis, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri ve çoklu blok zincirleri arasındaki işlemleri izlemek için yeni bir araç yayınladı.

Chainalysis, Storyline’ın beta sürümünü başlattı Çarşamba günü yazılım. “Web3’e özgü bir blok zinciri analiz aracı” olarak lanse edilen Storyline, akıllı sözleşme işlemlerini, değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) ve DeFi platformlarına odaklanarak izlemeyi ve görselleştirmeyi amaçlıyor. Bu, geçtiğimiz yıl kripto para birimi alanında NFT’lerin ve DeFi’nin artan popülaritesi ve yaygınlığı ile uyumludur.

Chainalysis, blockchain analizi ve kripto para suç eğilimleri ve diğer analitikler hakkında yıllık raporlar sunar. Sürekli değişen manzara, DeFi ve NFT’lerin ekosistemde önemli çarklar haline geldiğini gördü ve Chainalysis, iki sektörün küresel kripto para birimi işlemlerinin yarısından fazlasını oluşturduğunu tahmin ediyor.

Bu evrimin talihsiz bir dezavantajı, endüstride değişen protokolleri kullanan artan miktarda kripto para tabanlı suçlardır. 2021, DeFi protokollerinin yasadışı adreslerden artan miktarda değer işlediğini görürken, bilgisayar korsanları da fonları sömürmek ve çalmak için bu platformları hedef almaya başladı.

Chainalysis, DeFi protokollerinin 2022’de çalınan 1,68 milyar dolarlık kripto paranın %97’sini oluşturduğunu tahmin ederken, miktar da küçümsenemez. Firma ayrıca, DeFi hack’lerinin büyük bir yüzdesinin geçen yıl Kuzey Kore hack grupları tarafından gerçekleştirildiğini de kaydetti. .

İlişkili: Chainalysis 170 milyon dolarlık finansman turunu duyurdu, platform şu anda 8,6 milyar dolar değerinde

Kripto para borsaları, DeFi protokolleri ve araştırmacılar için zorluk, DeFi protokolleri aracılığıyla yasa dışı işlemleri takip etmektir. Bu platformların doğası karmaşıktır ve otomatik akıllı sözleşmeler, genellikle birden fazla blok zincirinde karmaşık işlemler oluşturur.

DeFi protokollerinin önemli bir işlevi, kullanıcılara tek bir işlemde kripto para birimlerini değiştirme veya taşıma olanağı veren zincirleme atlama yeteneğidir. Bir NFT satın alma süreci, farklı pazarlarda farklı akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere bir dizi hareketli parçayı da içerir.

Storyline, kullanıcıların bir işlem hash’inden başlayarak kendi işlem yolu hikayelerini oluşturmalarını sağlayacaktır. Oradan, dikkate değer işlemler ve belirteçlerin etkileşimleri ile bir zaman çizelgesi oluşturulabilir.

Otomatikleştirilmiş bir özellik, yazılımın akıllı sözleşmeleri yorumlamasına ve NFT alımları veya jeton takasları gibi yaygın işlem türlerini etiketlemesine olanak tanır. Kullanıcılar, belirli adresleri, belirteçleri ve işlemleri izlemeye yardımcı olabilecek blok zincirler arasında ilgili işlemleri ve ilgili adresleri ekleyebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!