Yatırım platformu, blok zincirine kaydedilen varlık yönetimi ile dünyada bir ilki başarıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Geleneksel finansta, endeks fonları, çeşitlendirilmiş bir varlık grubuna yatırım yapmanın uygun fiyatlı ve kolay bir yolu olarak ilgi gördü. Artık dünya dijital alana geçtikçe yatırımcı deneyimini geliştirme geçmişine sahip bu araçlar kripto para varlıkları için de kullanılabilir hale geldi.

Kavramsal olarak, bir kripto para endeksi fonu, özellikle dijital varlık satın alma ve depolamanın ek karmaşıklıkları göz önüne alındığında anlamlıdır. Bununla birlikte, uygulamada, düzenlemelerin eksikliği, bunların yaygın olarak benimsenmesini sınırlandırmaktadır. Birçok kurumsal müşteri, yeni yatırım fırsatları ararken, tümü geleneksel tekliflerde standart olan denetimler ve fon varlıklarının değerlenmesinde üçüncü taraf gözetimi dahil olmak üzere geleneksel tekliflerde aynı güvence standardını bekler.

Düzenleyici endişeleri doğrudan ele almak, Invictus Capital olarak bilinen bir yatırım platformudur. Invictus, geleneksel finans (TradFi) ve merkezi olmayan finans (DeFi) arasında bir köprü oluşturmak için derin kripto deneyimine sahip bir finans uzmanı ekibiyle işbirliği içinde çalışıyor ve bunu 2017’den beri yapıyor. Ekip şimdi beş yıllık başarılı bir geçmişe sahip. dijital varlık endüstrisinde öncü ve güvenilir bir oyuncu olarak.

Son zamanlarda, Invictus, düzenleyicilerin kripto para birimi alanındaki projeleri kısıtlamaya başlamasından çok sonra dayanmak için tasarladıkları bir teklif olan dünyanın ilk tokenize kripto endeksi fonu Crypto20’yi piyasaya sürdü. Bunun ışığında Invictus CEO’su Haydn Hammond, “Eksik düzenleme, kripto alanındaki herhangi bir şirket için her zaman bir endişe kaynağı olmuştur ve daha önce bu tür bir düzenlenmiş yapıyı elde etmek herhangi bir kripto varlık yöneticisi için mümkün değildi. Invictus artık kurumsal düzeyde bir kripto yatırım ürünleri portföyü sunuyor.”

Türünün ilk menkul kıymet tokeni teklifi olan Invictus, blok zinciri tabanlı bir dağıtım modeline ve denetçi olarak MHA Macintyre Hudson, fon yönetimi için Catalyst Group, saklama ile ilgili konular için Copper, velayet ile ilgili konular için Appleby dahil olmak üzere bir dizi yakın ortaklığa güveniyor. fiyatlandırma için hukuk danışmanı ve Coin Metrics.

Düzenleme neden önemlidir?

Crypto20 modeli altında, yatırımcılar, önceki modelde var olan düzenlenmemiş belirteçlerin yerini alarak ve sahiplerine daha fazla ve daha net haklar vererek, tokenleştirilmiş katılımcı paylar aracılığıyla fonda yasal mülkiyete sahip olurlar. Tasarım gereği, önceki düzenlemeye tabi olmayan tokenler gerçek öz sermayeye eşit değildi ve bunun yerine fona karşı yalnızca önceden tanımlanmış koşullar altında kullanılabilecek sözleşmeye dayalı bir itfa hakkını temsil ediyordu.

Tokenize edilmiş katılımcı hisseler olarak, fon, fon arz belgelerinin parametreleri dahilinde faaliyet göstermek ve fonun işleyişi hakkında düzenli olarak rapor vermekle yükümlüdür. Yatırımcılar için bu, her zaman tam olarak hangi fon stratejilerinin izlendiğini, kaldıracın kullanılıp kullanılmadığını ve fonda tutulan kripto varlıklarının türünü tam olarak bilecekleri anlamına gelir. Yatırımcılar ayrıca, fon varlıklarını ve teklifin genel durumunu doğrulayan dış denetçilerin sağladığı avantajlardan da yararlanır.

Kurumlar için düzenlemeler, tamamı kapsamlı Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) protokollerinden geçmiş, tamamen denetlenmiş yatırımcılar arasında yatırım yapmalarını garanti ederek ek gönül rahatlığı sağlar.

Invictus sermayesi hakkında daha fazla bilgi burada

Bu nedenle, yatırımcılar, bağımsız yöneticiler tarafından belirlenen doğru fiyat ve tamamen bağımsız bir yönetim kurulu ile faaliyet gösteren firma gibi geleneksel bir yatırım fonunda standart olan aynı korumalara sahip olacaklardır. Fonların her biri ayrıca, kurumsal yatırımcıların dünya çapındaki tüm pazarlarda takip edip tanıdığı bir format olan Uluslararası Güvenlik Kimlik Numarasına (ISIN) sahiptir.

Premium tekliflerin yolu

Şirket, gelişmekte olan merkezi olmayan finans alanına odaklanan bir DeFi fonunun uzun süredir beklenen lansmanı ve ürün paketinin yeni tür kurumsal yatırımcılara sunulması da dahil olmak üzere, fon tekliflerini önümüzdeki aylarda genişletmeye hazırlanıyor. İkinci hedef, büyük bir Avrupa finans merkezi olan İsviçre, Zürih’teki yeni bir Kurumsal Satış Ofisinden destek bulacak. Bu ofis öncelikle aile ofislerinin, yüksek net değere sahip kişilerin ve diğer varlık yöneticilerinin ihtiyaçlarına hizmet edecektir.

Invictus, küresel kurumsal ve perakende yatırımcıların güvendiği birinci sınıf bir dijital varlık yöneticisi olmayı hedefliyor.

Reklam Alanı

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!