Web 3.0 uygulamalarının yeni nesil teknoloji olmak için nasıl adapte olması gerektiğini açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Web 2.0 uygulamalarından farklı olarak, Web 3.0 üzerine kurulu teklifler, kullanıcıların gerçek veri sahipliğine sahip olmalarını sağlıyor.

Web 2.0, diğerlerinin yanı sıra TikTok, Twitter, Meta (eski Facebook) ve Instagram gibi çevrimiçi platformları tanıtarak dünyanın internete bakış açısında büyük bir değişiklik getirdi.

Sağlanan fırsatların sayısı açısından değerli olmasına rağmen, Web 2.0 veri sahipliğiyle ilgili endişeleri de beraberinde getirdi. Kullanıcıların çevrimiçi ortamda daha fazla zaman geçirmesiyle, sevdikleri, oluşturdukları içerikler ve kendileri hakkındaki diğer ayrıntılar da dahil olmak üzere verileri, birçoğu geçmişte veri skandallarına yakalanmış ve çıkış yolunu ödeyen büyük teknoloji şirketleriyle paylaşılıyor. ondan.

Web 3.0, uygulama kullanımı için yeni bir gerçeklik sunarak bu endişeleri giderir. Doğrulanabilir, güvenilmez, kendi kendini yöneten, izinsiz, dağıtılmış ve sağlam teknolojiden yararlanan uygulama kullanıcıları, verileri üzerinde gerçek sahiplik elde edebilir.

Ne yazık ki, bu gerçeğe dönüşmeden önce geliştiriciler, 2022’de beklenen aynı kullanıcı deneyimini sürdürürken, birden fazla sunucuda merkezi olmayan bir uygulama (DApp) olarak çalışacak şekilde dağıtılabilecek uygulamaların nasıl oluşturulacağını düşünmelidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!