Warren ve Lummis hamlelerini yaparken kripto emeklilik planları ısınıyor, 2-9 Mayıs 2022

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Emeklilik planları hala büyük ölçüde hem kripto benimsemenin hem de düzenleyici tartışmanın çevresinde yer alıyor. Ancak geçen hafta bu departmanda önemli bir gelişme ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri Senatörleri Massachusetts’ten Elizabeth Warren ve Minnesota’dan Tina Smith, Fidelity’nin müşterilerinin 401(k) emeklilik yatırım menüsüne Bitcoin (BTC) ekleme konusundaki son duyurusu konusunda endişelendiler. Şirketin CEO’su Abigail Johnson’a gönderilen bir mektupta, milletvekilleri bir “çıkar çatışması” ve “önemli dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp riskleri” konusundaki tedirginliklerini dile getirdiler ve Fidelity’den risk azaltma eylemlerinin ayrıntılı bir taslağını istediler.

Crypto 401(k) planları hala nispeten nadirdir, ancak ABD Çalışma Bakanlığı’ndan şimdiden şüpheli bir ilgi gördüler. Yine de kripto emeklilik yatırımının müttefikleri yüksek yerlerde var. Warren ve Smith’in mektubuna yanıt olarak, Alabama’dan Senatör Tommy Tuberville, Amerikalıların düzenleyici rehberlik tarafından engellenmemiş 401 (k) emeklilik tasarruf planlarına kripto para birimi eklemelerine izin veren Finansal Özgürlük Yasası başlıklı yeni bir yasa tasarısını açıkladı.

Bu arada, Wyoming Senatörü Cynthia Lummis’in merakla beklenen kripto faturası üzerinde çalışıyor. Bu hafta Lummis, bir canlı yayın sırasında bir kez daha alay etti ve kripto varlıklarının Amerikalıların 401(k) emeklilik tasarruf paketlerine entegrasyonuna izin verme – belki de gerçekten yasak olmadığı için meşrulaştırma niyetinden bahsetti.

Bu arada Avrupa’da

Avrupa Komisyonu’nun finansal hizmetler, finansal istikrar ve sermaye piyasaları birliğinden sorumlu komisyon üyesi Mairead McGuinness, geçen haftaki görüş yazısında, “Kripto ile ilgili küresel bir anlaşma, öncelikle hiçbir ürünün düzenlenmemiş kalmayacağını güvence altına almalıdır” dedi. McGuinness, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’ni koordineli kripto düzenlemesine yönelik küresel baskıya liderlik etmeye çağırdı.

Son zamanlarda, Avrupa Birliği’nin zorlu yolu karışık bir başarı ile karşılandı. Avrupa Komisyonu’nun son raporu, ademi merkeziyetçi finans (DeFi) konusunda şaşırtıcı derecede kapsamlı görünse ve düzenleyicileri sektöre yaklaşımlarını yeniden düşünmeye çağırırken, Avrupa Merkez Bankası, dijital avroyu eleştirenlerin en kötü beklentilerini, kullanıcı anonimliğinin “kullanıcı anonimliği değil” diyerek doğruladı. arzu edilen seçenek.”

JD Vance: Hatırlanması gereken bir isim

Kasım ayındaki ABD ara seçimleri, önemli sayıda aday dijital varlıkları gündemlerinin üst sıralarına yerleştirdiği için, kriptonun ana siyasi bir konu olduğu ilk büyük seçim çemberi olabilir. Bunlardan biri, geçen hafta yerel Cumhuriyet Senatosu ön seçimlerini kazanan 37 yaşındaki Ohio’lu JD Vance. Vance, kriptoyu da oldukça destekleyen Demokrat Tim Ryan ile karşılaşacak. Vance, BTC’de yalnızca 250.000 dolar tutmakla kalmıyor, aynı zamanda kriptonun en etkili savunucularından biri olan milyarder Peter Thiel’den de destek aldı.

Kripto ile tatil

Bahamalar’da hava her zaman güneşlidir – en azından kripto endüstrisi için. Bahama Başbakanı Philip Davis, yakın zamanda yayınlanan düzenleyici beyaz kitabın endüstrinin adalarda “büyümesine ve gelişmesine” yardımcı olmasını beklediğini söyledi. Bu arada, hedge fonu SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Karayip ulusunun önümüzdeki beş yıl içinde en “ileriyi düşünen ve ekonomik vizyoner ülkelerden” biri olma şansına sahip olacağına inanıyor. Ve Cointelegraph’ın SALT’ın Crypto Bahamalar konferansına yaptığı son ziyaretten daha fazlası var – kripto dostu eski ABD başkan adayı Andrew Yang ile röportaj da dahil.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!