Wall Street kriptoyu benimserken Goldman Sachs ilk Bitcoin destekli krediyi sunuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Goldman Sachs, Wall St’de kurumsal kripto para biriminin benimsenmesi için büyük bir adım olarak ilk Bitcoin destekli kredisini teklif etti.

Goldman’dan bir sözcü söyledi Bloomberg Çok uluslu yatırım bankasının, Goldman Sachs’ın tarihinde ilk kez borçlunun sahip olduğu Bitcoin (BTC) tarafından teminatlandırılmış nakit ödünç verdiğini söyledi. Anlaşmanın yapısı ve 24 saat risk yönetimi nedeniyle özellikle ilginç olduğunu da sözlerine ekledi.

Böyle bir kredi, bir Bitcoin sahibinin BTC’lerini bankaya teminat olarak vererek ABD doları gibi fiat para birimini ödünç almasına izin verir. Bitcoin’in altında yatan oynaklık, bu kredileri riskli hale getirebilir – eğer bitcoin fiyatı çok düşerse, borçlunun teminatını artırması gerekebilir, aksi takdirde tasfiye edilme riskiyle karşı karşıya kalırlar.

Geçen ay, şu anda kendi dijital varlık ekibine sahip olan Goldman, Michael Novogratz’ın kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in ticaret birimi ile işbirliği içinde ilk tezgah üstü (OTC) kripto işlemini gerçekleştirdi.

Goldman, dijital varlıklara girişinde yalnız değil, Wall St bankaları da hareketlerini kripto para birimi alanına hızlandırıyor.

Çarşamba günü multi-trilyon dolarlık varlık yönetimi firması BlackRock, blockchain odaklı bir ETF’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu ayın başlarında firma ayrıca 400 milyon dolarlık bir finansman turuna dahil olduğunu ve USDC stablecoin’in ana operatörü Circle ile ortak olduğunu duyurdu.

Aşırı teminatlı kripto destekli krediler, bir süredir merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında temel bir unsur olsa da, kripto teminatlı kredi, sermayeye daha fazla erişim elde etmek isteyen kurumlar ve hükümetler için alternatif bir yöntem haline geliyor.

İlişkili: Ev tatlısı hodl: Bir Bitcoiner, annesine bir ev satın almak için BTC’yi nasıl kullandı?

Dün, blockchain emlak platformu Propy, müşterilerine teminat olarak kripto para varlıklarını kullanarak ev kredilerine erişim sağlamak için Abra ile bir ortaklık yaptığını duyurdu. Çarşamba günü, yeni bir ev sahibi, USDC.homes adlı bir platform kullanarak Austin, Teksas’ta bir daire satın aldı. Mevduat, kripto paraya yatırıldı ve ipotek teminatsızdı ve başvuranların kredi puanına dayanıyordu.

El Salvador şu anda yanardağ bağı için finansman sağlama sürecinde; “Bitcoin City”nin gelişimi için 1 milyar dolarlık fon toplamak ve ülkenin Bitcoin rezervlerinin boyutunu artırmak için kullanılacak Bitcoin destekli bir devlet tahvili.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!