Vitalik, pandemi tespit aracı için NSW Uni’ye 4 milyon dolar bağışladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir pandemi tespit aracının geliştirilmesini desteklemek için New South Wales Üniversitesi’ne (UNSW) 4 milyon dolar değerinde USD Coin (USDC) bağışladı.

Kabaca 5,3 milyon Avustralya dolarına denk gelen sermaye, Buterin’in kendi kendini tanımlayan “Moonshot anti-COVID çabası”nın bir parçası. Balvi Filantropik Fonu Shiba Inu memecoin projesi (SHIB) ve Crypto Relief ile ortaklaşa.

Fonlar, erken pandemi uyarı işaretleri oluşturmak için yapay zeka (AI) ve açık kaynak verilerini kullanan OISNT tabanlı EPIWATCH aracının geliştirilmesini daha da destekleyecek.

Kirby Enstitüsü Profesörü ve Biyogüvenlik Araştırması başkanı Raina MacIntyre tarafından oluşturulan araç, artan sağlık sorunlarına işaret edebilecek herhangi bir değişikliği tespit etmek için sosyal medya ve haber raporları da dahil olmak üzere halka açık milyonlarca çevrimiçi veriyi tarar.

Buterin, pandemi tespitini hızlandırmak için verileri merkezi olmayan ve açık bir şekilde paylaşmanın önemini vurguladı:

“Kamuya açık verilerin açık analizi, genellikle yalnızca hükümetler ve diğer yüksek teklif verenler tarafından kullanılabilen ancak halka kapalı olan daha müdahaleci izleme biçimlerine mükemmel bir alternatiftir.”

Buna karşılık, kamuoyunun üyeleri de dahil olmak üzere araştırmacıların dünya çapında işbirliği içinde çalışmasına olanak tanıyan bir açık kaynak ve açık erişim yaklaşımı, nerede başlarlarsa başlasınlar yeni pandemileri tespit etmek için daha kolay geliştirilebilir ve ölçeklenebilir” diye ekledi.

Finansman, UNSW’nin Kirby Enstitüsü tarafından yönetilen yeni adı Shiba Inu Açık Kaynak İstihbarat (OSINT) Girişimi’ne tahsis edilecek.

Profesör MacIntyre, fikrin, aracı “taban” düzeyinde erişilebilir kılmak ve “dünya çapındaki köylere ve küçük kasabalara” ulaşmak için yeterli dili kapsadığından emin olmak olduğunu söyledi.

“Birinin dünyaya yayılmadan önce COVID-19’u tespit ettiğini hayal edin – bu bizim vizyonumuz. Yapay zeka ve gerçek zamanlı açık kaynaklı verileri kullanan EPIWATCH, rapor hazırlayan kişilere bağlı değildir. Bu harika bir dengeleyici ve zayıf sağlık sistemlerinin ve sansürün üstesinden gelebilir.”

Reklam Alanı

Bu ayın başlarında, Balvi Balvi Filantropik Fonu, COVID ve pandemi önleme teknolojisi oluşturan çeşitli proje ve kuruluşlar için ilk tur finansal desteğini duyurdu.

İlişkili: Buterin: L2 işlem ücretlerinin ‘gerçekten kabul edilebilir’ olması için 0,05 doların altında olması gerekiyor

Açık kaynaklı aşı geliştirme RADVACproject, “virüsleri ölüme kadar zaplayan” UV lambaları üzerinde çalışan Upper Room UVGI Projesi, Active IAQ’nun hava filtresi girişimi ve Patient-Led’in uzun süreli COVID semptom araştırması dahil olmak üzere ilk tur için toplam dört alıcı vardı. .

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!