Vitalik, Optimism’in yönetim yapısına ve OP gaz teklifine destek veriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Optimism’in yeni yönetişim yapısına destek gösterdi ve gaz ücretleri için OP jetonunun kullanılması gibi tekliflerin “token sahibi olmayan çıkarların açık temsilini” gösterdiğini belirtti.

Ethereum katman-2 ölçekleme çözümü, ilk turunu dağıttı. Uzun zamandır beklenen OP token airdropu Çarşamba günü yeni yönetim projesi “İyimserlik Kolektifi”nin bir parçası olarak.

Optimism’in yeni yönetim yapısı, “Token House” ve “Citizens’ House” olarak adlandırılan iki partiyi içeriyor. İlki, OP yönetişim belirteç sahiplerinden oluşur ve ikincisi, “ruhla bağlı” devredilemez vatandaşlık, ödenemez belirteç (NFT) sahiplerinden oluşur.

Buterin’in Perşembe gününden itibaren gaz ücretleri için OP yönetişim belirtecini kullanma önerisine tam olarak katılıp katılmadığı veya böyle bir tartışmanın gerçekleşmesinden memnun olup olmadığı belirsiz olsa da, Cuma günü Twitter’da şunları kaydetti:

İki taraf çoğunlukla proje teşvikleri, protokol yükseltmeleri ve hazine fonlarıyla görevlendirilen Token House ile farklı hedefleri denetlerken, Citizens’ House geriye dönük kamu malları finansmanına odaklanıyor.

İkili ayrıca ağ parametreleri ve Yurttaşlar Evi’ne yeni vatandaşlıklar verilmesiyle ilgili yönetim kararlarını paylaşıyor; bu, Buterin’in bu durumda takdir ettiği bir şey.

İyimserliğe göre, Yurttaş Evi’ndeki yurttaş sayısı zamanla artacak ve “Vatandaşlıkların dağıtılması mekanizması, Simge Evi’nden alınan girdilerle Vakıf tarafından belirlenecek.”

Buterin, birkaç kez, oylama sürecine hakim balina yönetişimi token sahiplerine sahip olma riskleri taşıdığı için, kripto sektörünün merkezi olmayan finansta (DeFi) veya merkezi olmayan yönetişimde (DeGov) “madeni para oylamasının ötesine geçmesi” gerektiğine dair düşüncelerini özetledi. Buterin, bunun genellikle, belirli varlıkların fiyatını artırmayı amaçlayan teklifleri onaylayan balinaların kısa vadeli bir odağına yol açabileceğini savunuyor.

Böyle bir yöntem, küçük sahiplerin ve platform kullanıcılarının DeGov sürecinde söz sahibi olmamasına veya Buterin’in token-hodler olmayan çıkarların eksikliği olarak tanımladığı şeye neden olabilir.

Reklam Alanı

Dün Optimism yönetişim forumunda fikirler ve geri bildirimler için yüzdürülen OP gaz ücreti teklifine gelince, topluluk arasındaki duygu karışık görünüyor.

Gaz ücreti teklifi: İyimserlik yönetim forumu

Birçoğu, genel olarak OP’ye daha fazla fayda sağlayacağını belirterek kısa ve keskin anlaşma yorumları sunarken, birçok kişi neden fikre karşı olduklarını açıkça belirtmek için zaman ayırdı.

İlişkili: Dengeleyici, Ethereum L2 ağı Optimism’de piyasaya sürüldü

Bir üye, Kethic, “Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Bir yönetişim yapısında yanan oylama gücü karşı üretken hissettiriyor”, kullanıcı Vrede ise şunları belirtti:

“İyimserlik EVM eşdeğeridir. OP belirteçlerini gaz olarak kabul etmek, EVM eşdeğerinden vazgeçmek anlamına gelir. Ayrıca Optimism, ETH’de Ethereum Mainnet’e ücret ödemek zorundadır. OPETH dönüşümü nasıl ele alınacak?”

Kullanıcı Massedai, “Bu, Optimism’in amaçladığı şekilde henüz çalışmaya başlamamış bir sistemde erken bir değişiklik” dedi ve projenin “ekosistem kârlılığı” yoluyla token değeri sağlamaya çalıştığını ve bir jeton.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!