Virginia eyaleti Fairfax, Van Eck kripto kredi fonuna 35 milyon dolar taahhüt etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Virginia eyaleti Fairfax, küresel varlık yöneticileri VanEck tarafından yönetilen bir kripto para birimi kredi fonuna 35 milyon dolarlık tahsisatın bir kısmını yatırmaya başladı.

Firma, iki emeklilik sisteminden fonları çeşitli kripto para odaklı yatırım yollarına tahsis eden Fairfax County’den yatırım taahhüdünün ilk dilimini aldığını duyurdu.

Fairfax County daha önce, kripto para birimi alanına yönelik ilerici tutumunun bir parçası olarak merkezi olmayan finans (DeFi) verim çiftçiliği dünyasına girmeyi ima etmişti. İlçe, çalışanlarının emeklilik sisteminden ve polis memurlarının emekliliğinden elde edilen varlıkların küçük bir kısmını 2018’den itibaren çeşitli kripto para birimi şirketlerine ve girişimlerine yatırmaya başladı.

İlgili: Kripto ayı piyasasının ortasında, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i kaptı: CoinShares

Fairfax kripto para yatırım stratejisini çeşitlendirmeye devam ederken, DeFi dünyasına girişi VanEck’in Yeni Finans Gelir Fonu’na yaptığı yatırımla resmen başladı. Fon, kripto para birimi şirketleri, platformları ve işletmeleri ile kısa vadeli borç verme düzenlemeleri sunuyor.

VanEck web sitesine göre, fon, kripto para birimi alanında borçlulara fiat para birimi ve sabit para ödünç veriyor. Akredite yatırımcıları hedefleyen fon, kripto para birimlerine yüksek getirili gelir maruziyeti sunuyor ve 1 milyon dolarlık bir başlangıç ​​yatırımı gerektiriyor. Yatırım yöneticisi, “doğrudan dijital varlık kredilerinin operasyonel yükünü hafifleten basitleştirilmiş bir yaklaşım” diyor.

Fairfax County, alana olan finansmanını yavaşça artırdı ve yedi kripto para birimi odaklı tahsise fon sağladı. Bu tahsislerden biri, verim çiftçiliği, temel ticaret ve takas arbitraj fırsatlarından yararlanmayı amaçlayan bir riskten korunma fonu ile uzaydaki oynaklıktan kâr elde etmeye çalışıyor.

İlçe daha önce, çalışanların ve polis emeklilik sistemlerinin Morgan Creek’in Blockchain Fırsatları Fonu’na sırasıyla 10 milyon dolar ve 11 milyon dolar yatırım yaptığı kripto para birimi ve blok zinciri alanına yaptığı yatırımlarla ilgili bir güncelleme yayınladı.

Her iki fondan sağlanan sermaye tahsisi, yönetim altındaki toplam varlıklarının %1’inden azdır – ilçe, alternatif varlık sınıfındaki yatırım potansiyelini yavaş yavaş ölçer.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!