Virginia eyaleti, emeklilik fonlarını DeFi verim çiftçiliğine koymak istiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kuzey Virginia eyaleti Fairfax, emeklilik fonlarının bir kısmını kripto ve blok zinciri girişimlerine yatırdı. Şimdi, merkezi olmayan finans (DeFi) verim çiftçiliği ile daha derin bir ilişki kurmayı düşünüyor.

Fairfax County Polis Emeklilik Sistemi’nin baş yatırım görevlisi Katherine Molnar Salı günü Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda, sistemin önümüzdeki üç hafta içinde iki yeni kripto odaklı hedge fon yöneticisine fon sağlamayı hedeflediğini söyledi. Önümüzdeki birkaç gün, onaylandığı takdirde, DeFi’de ilk kez emeklilik fonu parası kullanılacak bir karar verilecek.

Molnar’a göre Fairfax, risk sermayesi fonları ve erken aşamada likit olmayan jetonları ve sonraki aşamada likit jetonları tutan bir yapı dahil olmak üzere iki emeklilik fonunda yedi kripto tahsisine emeklilik fonları taahhüt etti. Oynaklıktan kar elde etmek için farklı bir yaklaşım, yedi kategoriden biridir. Verim çiftçiliği, temel ticaret ve çapraz değişim arbitrajı dahil olmak üzere kripto para biriminde çeşitli teknikleri kullanan bir riskten korunma fonu içerir.

Fairfax County, blockchain ve kripto para birimi sektörüne yabancı değil. 2019’da, %9’luk öngörülen getiri ile kripto para birimlerinde emeklilik fonu nakit yatırımına başladı. Fairfax’ın kripto varlıkları, portföyünün toplamda yaklaşık %8’ini oluşturuyor.

Yönetici, ajansın blockchain ile ilgili yatırımları hakkında bir açıklama yaptı ve Morgan Creek Blockchain Fırsatları Fonu’na yatırım yaptığını belirtti. Çalışan Emeklilik Sistemi (ERS) 10 milyon dolar yatırım yapmayı taahhüt ederken, Polis Memurları Emeklilik Sistemi (PORS) 11 milyon dolar taahhüt etti. Molnar, verim çiftçiliğini sabit gelirli bir ikameye veya orana duyarlı varlıklardan daha yüksek getiri fırsatına benzetti.

İlişkili: Avustralya’nın Rest Super emeklilik fonu, 1.8 milyon üyesi için kriptoya yatırım yapacak

ABD, 2021 Küresel DeFi Benimseme Endeksi’nde ilk sırada yer aldı. Endeks, tabandan en fazla benimsenen ülkeleri takip ediyor. Büyük ölçüde, DeFi alımı, özellikle tüccarlar ve kurumsal yatırımcılar arasında, halihazırda önemli bir kripto para birimi kullanımına sahip olan yüksek gelirli ülkelerde güçlüdür. Fairfax’in piyasaya girişi, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nin DeFi’yi benimseme durumunu iyileştiriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!