Vietnamlı yetkililer, genomik profilleri belirtmek için yeni ortaklığı destekliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Asya merkezli genomik firması Genetica ve Web3 veri yönetimi firması Oasis Labs, genomik tabanlı hassas tıbbı geliştirmek amacıyla genomik profilleri tokenize etmek için ortaklık kurdu.

Cointelegraph’a gönderilen bir duyuruda firmalar, Genetica’nın 100.000 genomik veri profilini Oasis Network’e taşıyacağını belirtti. Bu profiller, veri sahiplerinin genetik verilerinin nasıl kullanıldığı konusunda tam kontrol ve bilgiye sahip olmalarını sağlayacaktır.

Ortaklık, Web3 teknolojilerini ve veri haklarını çok destekleyen Vietnam hükümet yetkilileri tarafından da destekleniyor. Vietnam’daki Planlama ve Yatırım Bakanlığı’ndan Nguyen Chi Dung’a göre, yetkilileri Web3 ve blockchain’in sıkı destekçileri ve bunun topluma gerçek faydalar sağladığına inanıyorlar. Chi Dung şunları açıkladı:

“Vietnam’daki teknoloji sektörü sürekli büyüyor ve sağlık, eğitim, finans ve diğerleri gibi konulara pratik çözümler getiriyor. […] Veri sahipliğini ve gizlilik paylaşımını güçlendirerek, sağlık hizmetlerine ve hassas tıbba gerçek faydaların sağlanmasına yardımcı olabilir.”

Oasis Labs kurucusu Dawn Song, verilerin “yeni petrol” olduğuna ve gizlilik odaklı ve verilerin sorumlu kullanımına izin veren teknolojiler geliştirmenin çok önemli olduğuna inanıyor. “Veriler bir kez mülk olarak görülebildiğinde, küresel ekonomiyi ilerletebileceğini” düşünüyor.

Genetica’nın kurucu ortağı Tuan Cao, ortaklığın hedeflerinden birini gerçekleştirmelerine izin vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cao, “Ortaklık, GeneNFT’leri kullanıcılarımıza verme fikrini gerçeğe dönüştürmemizi sağlıyor” dedi.

İlişkili: Kripto Hikayeleri: YouTuber CryptoWendyO, sağlık hizmeti becerilerinin kripto ticaretine nasıl yardımcı olduğunu paylaşıyor

Bu arada, AB Blockchain Gözlemevi geçtiğimiz günlerde sağlık sektöründe blockchain uygulamalarını vurgulayan bir rapor yayınladı. Rapora göre, blockchain’in raporun “Sağlık Hizmetleri 4.0” olarak adlandırdığı şeye giden yolda çözebileceği zorluklar var.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!