Verilere göre, 100 bin doları hedefleyen Bitcoin sahipleri %40 fiyat düşüşünü önlüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yeni araştırmalar, spekülatif tüccarlar değil, tüm zamanların en yüksek seviyelerini umut eden hodlers sayesinde Bitcoin’in 25.000 $ veya daha düşük bir seviyeye düşmesinin pek olası olmadığını söylüyor.

19 Nisan’daki bir dizi tweet’te popüler analist “Root” tartıştı dramatik bir Bitcoin (BTC) satışı için “gerçek bir neden” olmadığını söyledi.

“Olgunlaşan” avcılardan büyük satış yok

Bitcoin, bu yarılanma döngüsündeki tüm zamanların en yüksek seviyeleri ile henüz piyasayı şaşırtmadı ve bu, bazı yatırımcılar arasında inanç kaybı.

Aynı zamanda, zincir üstü göstergeler spot fiyat hareketinden çok daha fazla yükseliş eğilimini sürdürüyor ve hala piyasada bulunan yatırımcılar BTC/USD’nin gelecekte çok daha yüksek seviyelere çıkacağı fikrini destekliyor.

Root, bunun piyasadaki kısa vadeli sahiplerin (STH’ler) eksikliğinden kaynaklandığını belirtti. Kasım 2021’deki en son tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$ bile nispeten az sayıda spekülatif bahisle geldi – Aralık 2017’deki son yarılanma döngüsü sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesiyle büyük ölçüde tezat oluşturan bir şey.

Dahası, yeni fiyat keşfi umut eden uzun vadeli sahipleri (LTH’ler) artık piyasayı destekleyenler, “düşüşten satın almak” isteyen yeni STH’ler değil.

Root, “HODL Ordusunun büyümesiyle birlikte, piyasada neredeyse hiç STH olmadan yeni ATH’ler (en yüksek 69k) yapmamıza izin veriyor” dedi.

“Birçoğunun beklediği 100 binin üzerinde fiyatlara ulaşamadığımız için, çoğu kişi bunun eninde sonunda olacağına ve bu nedenle kripto paralarını elinde tutabileceğine inanıyor.”

Bitcoin tutulmuş veya kayıp para tablosu. Kaynak: Glassnode

Bu nedenle, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatı – tüm madeni paraların son hareket ettiği ve 25.000 dolar civarında olan ortalama fiyat – LTH’lerin satma isteksizliği sayesinde olası bir hedef gibi görünmüyor.

Bazıları son zamanlarda bunu yapmayı tercih etse de, bunun nedeni 2021’in başlarında yüksek fiyatlardan alım yapmaları ve kayıplarını azaltmak istemeleriydi, diye devam etti Root. Bununla birlikte, daha genel olarak, Bitcoin’in 60.000 doların üzerindeki ilk yolculuğu sırasında satın alanlar, satmayı değil, beklemeyi seçtiler.

Root, “Sonuç: İlk 64k zirvesine koşmayı satın alan insanlardan bir miktar bitkinlik geliyor, ancak birçoğu hala tutuyor” dedi Root.

“Eski LTH’ler esas olarak güçlü kalıyor. Gerçekleşen fiyatın altında bir düşüş görmek için gerçek bir sebep yok.”

Verilere göre, 100 bin doları hedefleyen Bitcoin sahipleri %40 fiyat düşüşünü önlüyor
Bitcoin gerçekleşen fiyat tablosu. Kaynak: BuyBitcoinWorldwide

Q2 fiyat hareketi üzerinde çok sayıda soğuk ayak

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, bazı piyasa katılımcıları önümüzdeki aylarda Bitcoin için bir kapitülasyon olayı yaşanması konusunda son derece temkinli davranıyor.

Reklam Alanı

İlişkili: Tüccar, altın 2 bin dolara yükselirken BTC 2 hafta içinde 30 bin dolara düşebilir

Makro faktörler tarafından yönlendirilen bu, 30.000 dolarlık bir getiri görebilir veya daha da kötüsü, 200 haftalık hareketli ortalama 21.000 dolarlık destek olarak gelebilir.

Bunların hepsi, ABD Federal Rezervi’ne ve sınırlama önlemlerinin sınırlı kapsamı nedeniyle net olmaktan uzak olan enflasyona tepkisine bağlı.

Bununla birlikte, katı politika norm haline gelirse, hisse senetleri, emtialar ve risk varlıkları sert bir şekilde etkilenecektir – bu da kripto için ağır rüzgarlar anlamına gelir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!