Veriler, BTC fiyat satışlarının kısa vadeli sahiplerden geldiğini gösterdiğinden, Bitcoin 36 bin dolara tutunuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC), volatilite nihayet hafta sonuna kadar soğuduğundan, 7 Mayıs’ta 36.000 dolardan yeni bir ev buldu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Terra krizde en az 250 milyon dolar düştü

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin sadece 72 saat içinde %12 kaybettikten sonra bir gecede 36.000$’ı çevrelediğini gösterdi.

Şubat sonundan bu yana hala en düşük seviyelerine yakın olan parite, düşük hacimli hafta sonu piyasası koşullarına rağmen yazı yazılırken yine de 2022’nin en düşük seviyelerinde bir rövanştan kaçınmıştı.

Popüler tüccar Anbessa, 6 Mayıs’taki en son Twitter güncellemesinde, “sahte” olarak tanımladığı Bitcoin satın almak için planlanan destek seviyesini vurguladı – 33.000 doların hemen altında başlayan bir bölge.

Bununla birlikte, bazıları kâr fırsatları gözetirken, özellikle bu hafta tezgah üstü anlaşmalarda 1,5 milyar dolarlık BTC satın alan Blockchain protokolü Terra’ya bağlı kar amacı gütmeyen kuruluş Luna Foundation Guard’ın (LFG) kayıplarını gizlemek mümkün değildi. .

Zincir içi izleme kaynağı BitInfoCharts’tan alınan verilere göre, LFG, bu yazının yazıldığı sırada BTC zulasında 240 milyon doların üzerinde bir düşüş yaşadı, buna haftanın en son satın alımı dahil değil.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Terra ve kurucu ortağı Do Kwon, ABD doları sabit parası TerraUSD’yi (UST) desteklemek için sınırsız miktarda BTC satın almaya kararlı.

Veriler, BTC fiyat satışlarının kısa vadeli sahiplerden geldiğini gösterdiğinden, Bitcoin 36 bin dolara tutunuyor
LFG cüzdan verilerine genel bakış (ekran görüntüsü). Kaynak: BitInfoCharts

Bu arada Bitcoin’e şüpheyle bakan altın böceği Peter Schiff önerildi BTC/USD’yi 36.000$’da tutmaktan balinalar sorumluydu.

Reklam Alanı

Şubat ayı alıcıları BTC pozisyonlarından çıkmış olabilir

Bitcoin’in borsaların ötesindeki kayıplarının olası nedenlerini analiz eden zincir üstü analitik platformu CryptoQuant, spekülatörlerin haftanın işlemleri üzerinde ağır basan bir etkisi olabileceğini kaydetti.

İlgili: ‘Birisi havaya uçuyor’ – Bitcoin, teslimiyetin bittiği umutları arasında 2022 hacim rekoru görüyor

O gün ortaya çıkan borsa girişleri, en fazla üç ay boyunca hareketsiz kalan ve bu nedenle daha spekülatif yatırımcılara ait olması muhtemel kripto paraları içeriyordu.

Üç ay önce, Şubat ayının başlarında, BTC/USD 32.000 $’lık dip seviyelerini koyduktan sonra hızla yükselmeye başladı. Hal böyle olunca, bu yatırımcılar bu hafta başabaş noktasına ulaşmış olacaklardı.

Veriler, BTC fiyat satışlarının kısa vadeli sahiplerden geldiğini gösterdiğinden, Bitcoin 36 bin dolara tutunuyor
Potansiyel alım ve satım alanlarının vurgulandığı BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Gazeteci, “CryptoQuant verilerine göre, son iki gündeki düşüşe kısa vadeli sahipler hakim olabilir. 5 ve 6’sında, 3 aydan daha kısa bir süre tutulan toplam 11.76k “genç” BTC borsaya aktı” dedi. Colin Wu yorum yaptı sayılar üzerinde.

Veriler, BTC fiyat satışlarının kısa vadeli sahiplerden geldiğini gösterdiğinden, Bitcoin 36 bin dolara tutunuyor
Döviz girişi madeni para yaşı tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!