Vektör Finansmanı (VTX) TVL, Eğri Savaşları Çığ’a geçerken rekor bir seviyeye ulaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Stabilcoin likiditesini çekme savaşı, özellikle merkezi olmayan finans kullanıcılarının dolar sabit varlıklarından kazanılabilecek ağır APY’yi fark etmesiyle, geçtiğimiz yıl kripto para birimi manzarasında trend olan bir konu oldu.

Curve Finance, faiz taşıyan stablecoin likidite havuzlarında tartışmasız lider olmaya devam ederken, Avalanche ağ kullanıcılarının sabit para pozisyonlarında artırılmış getiriler elde etmelerini sağlayan bir protokol olan Vector Finance (VTX) dahil olmak üzere birkaç yeni katılımcı sıralamada yükselmeye başladı.

CoinGecko’dan gelen veriler, VTX fiyatının 1 Mayıs’ta 0.39 $’dan düşük bir seviyeden 4 Mayıs’ta 0.60 $’a %52 artarak son zamanlarda bir trend tersine döndüğünü gösteriyor.

VTX/USD 2 saatlik grafik. Kaynak: CoinGecko

VTX fiyatında bir tersine dönüşü tetikleyen ve Vector Finance protokolünün kullanımında bir artışa işaret eden faktörlere bir göz atın.

Kilitlenen toplam değer yeni bir zirveye ulaştı

Defi Llama’dan alınan verilere göre, 4 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 405.15 milyon dolara ulaşan protokole kilitlenen toplam değerdeki (TVL) artış Vector Finance’e artan girişlere işaret ediyor. Bu, kripto para piyasasında yaygın bir zayıflık döneminde gelmesi nedeniyle dikkate değer.

Vektör Finansmanı (VTX) TVL, Eğri Savaşları Çığ'a geçerken rekor bir seviyeye ulaştı
Vector Finance’te toplam değer kilitlendi. Kaynak: Defi Lama

TVL’deki artış, platformun, JOE/USDC likidite sağlayıcılarının mevduatları için maksimum %69,6 getiri sunan Trader Joe’nun yeni havuzlarını entegre etmesiyle ortaya çıkıyor.

Vector ayrıca VTX, Platypus Finance ve JOE için sırasıyla %12.8, %144.9 ve %117 verimle tekli stake etme yetenekleri sunar.

Vektör Finansmanı (VTX) TVL, Eğri Savaşları Çığ'a geçerken rekor bir seviyeye ulaştı
Vector Finance’te tek bahis getirileri. Kaynak: Vektör Finansı

İlişkili: Avalanche (AVAX) Nisan’da %30’un üzerinde bir düşüş yaşadı, ancak DeFi ayak izi yükseliş için yer bırakıyor

Vektör finansmanı ayrıca %7,3 ila %15,1 arasında değişen getirilerle Frax Hisse Senetleri, MIM ve UST için destek ekledi.

Vektör Finansmanı (VTX) TVL, Eğri Savaşları Çığ'a geçerken rekor bir seviyeye ulaştı
Vector Finance’te stablecoin getirileri. Kaynak: Vektör Finansı

USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) getirileri %5,1 ile %8,0 arasında değişirken, paketli DAI (DAI.e) mevduatları %3,1 kazanabilir.

Vector ayrıca, xPTP-PTP mevduatları için %137.3 ve zJOE-JOE mevduatları için %129.4 verim sunarak Platypus ve Trader Joe ekosistemlerinde oylama gücü biriktirmeye odaklanmıştır.

Vektör Finansmanı (VTX) TVL, Eğri Savaşları Çığ'a geçerken rekor bir seviyeye ulaştı
Vektör LP havuzu verimleri. Kaynak: Vektör Finansı

Bu havuzlarda likidite sağlamayı tercih eden kullanıcılar, Vector Finance’te bireysel PTP ve JOE tokenlerini stake ederek kazanılan getiriye ek olarak %136,9 APY kazanabilir.

Likiditeyi çeken bir diğer avantaj, tokenlerini 16 hafta boyunca kilitlemeyi seçen VTX sahipleri için %70’e varan bonus getirisi olabilir.

Reklam Alanı

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!