Uzay adamı Scott Kelly, NFT’lerin astronotlara deneyimlerini paylaşmaları için ‘yeni çıkış’ sunduğunu söylüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ünlüler, sporcular ve politikacılar misli olmayan belirteç (NFT) çılgınlığına girdikten sonra, büyüyen endüstri NFT’ler aracılığıyla uzayda zamanını paylaşmak için deneyimli bir astronot çekti.

Bir Cointelegraph röportajında, emekli bir ABD astronotu olan Scott Kelly, blockchain teknolojisi ve NFT’ler hakkında “artan bir merakı” olduğunu paylaştı. Kelly’ye göre, altı yıldır blockchain’i izliyor ve potansiyelini gördü.

Kelly, “Uzay gelişiminde nasıl bir rol oynayacağına dair artan bir merak geliştirdim, bu da parçası olmayı çok isterim” dedi. Bu nedenle astronot, kendisini NFT topluluğuna tanıtmak ve hayır kurumlarına katkıda bulunmak istedi.

Amerikalı astronot Scott Kelly uzay giysisi içinde. Kaynak: Space.com

Kıdemli uzay adamı kısa süre önce Kelly’nin uzay yolculuğunu birkaç dijital sanat eseriyle yeniden canlandıran “Bu Dünyadan Düşler” başlıklı bir NFT koleksiyonu yayınladı. Düşüş, 3.333 NFT sattı ve 500.000 ABD Doları tutarında satış topladı ve bu satış, Ukrayna’daki savaştan etkilenen insanlara yardım etmek için kar amacı gütmeyen Küresel Güçlendirme Misyonuna (GEM) gidecek:

“Ukrayna krizi kalbime çok yakın olan bir şey, bu yüzden ilk satıştan elde edilen gelirin %100’ünü Ukrayna yardımını desteklemek için GEM aracılığıyla bağışlayacağız.”

Kelly, yardım etmenin başka birçok yolu olduğunu kabul etse de, astronot bir NFT koleksiyonu başlatmasının kriz mağdurlarına yardım etmesine izin verdiği için minnettar. Kelly, “Onları tek başıma yapamadığım bir şekilde desteklememe izin veren bir projeyi başlattığım için minnettarım” dedi.

Kelly ayrıca NFT dünyasına girişinin diğer astronotları da sektörü keşfetmeye teşvik edebileceğini umuyor. Cointelegraph’a şunları söyledi:

“NFT’ler, astronotlara, karışıklık içinde hızla kaybolabilecekleri internette yayınlamak yerine, deneyimlerini paylaşmak için yeni bir çıkış noktası sunabilir.”

İlişkili: Nifty News: Hyundai, Meta Kongz, NFT’ler hakkında Activision anketleri ve daha fazlası ile ortak oldu

Bu arada, Reli3f adlı bir Web3 girişimi, Ukrayna’nın yardım çabaları için 1,5 milyon dolar topladı. Proje, ikinci NFT koleksiyonu aracılığıyla, Ukrayna krizine odaklanan çeşitli hayır kurumlarına dağıtılacak fonları topladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!