Utah Valisi Dijital İnovasyon Yasasını Onayladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Dünya genelinde blockchain yenilikleri hızla benimsenmeye devam ediliyor. Utah valisi Spencer Cox, blockchain oluşturmak için yasayı onayladı. Onaylanan yasa blockchain ve kripto paralar için görev oluşturmayı mümkün hale getiriyor. Utah’ın Dijital İnovasyon Yasası üç yıldan uzun bir süredir tartışılıyordu.

Utah Kripto Endüstrisi İçin Yeni Bir Dönem Başlattı

Yeni yasa ile birlikte Utah blockchain ve kripto gibi konularda yeni düzenlemeler için sektörün teknolojilerinden yararlanacak. Tasarının bazı bölümlerindeki işlemler teknik çalışma grubu ile gerçekleştirilecek. Yeni yasa ile çeşitli blockchain ağlarının hızlandırılması amaçlanıyor ve bu sayede çeşitli girişimlerin daha geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanıyor.

utah valisi dijital inovasyon yasasini onayladi 2

Yasa ile birlikte Utah’ta teknik çalışmalar için 20 kişilik bir çalışma grubu kurulacak. Çalışma grubunun üyeleri çeşitli şirketlerde blockchain, kripto ve ekonomik teknolojiler alanında çalışmış kişilerden seçilecek. Yasaya göre sistem ekibi, Utah Finans Bölümü tarafından desteklenmeli. Bu sayede de kripto alanındaki bazı risklerin de ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Oluşturulan bu grup ayrıca Utah Eyalet Senatosu’na rapor verecek. Bu raporların her yıl 30 kasım tarihine kadar sunulması gerekiyor. Bu raporlar doğrultusunda Utah kriptoyu benimsemek için önemli adımlar atabilecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!