Utah Valisi blockchain ve dijital inovasyon görev gücünü onayladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Utah valisi Spencer Cox, blockchain ve kripto girişimlerini denetlemek için bir görev gücü oluşturma konusunda yaklaşık üç yıllık bir tartışmanın ardından Blockchain ve Dijital İnovasyon Görev Gücü’nü oluşturmak için bir yasa tasarısı imzaladı.

Utah Eyaleti Yasama Meclisi ilk olarak Şubat 2022’nin başlarında ev faturasının (HB 335) yürürlüğe girdiğini gördü ve birkaç senatodan, meclisten ve mali işlemlerden geçmesi yaklaşık iki ay sürdü ve nihayet 24 Mart’ta Vali Cox tarafından imzalandı.

Görev gücüne verilen birincil görevlerden bazıları, blok zinciri ve ilgili teknolojilerle ilgili politika önerilerinde bulunmayı içerir. Tasarının bir bölümü şöyle:

“[The task force shall] Blockchain, finansal teknoloji ve dijital inovasyonun benimsenme durumundaki tanıtıma ilişkin politikaya ilişkin öneriler geliştirmek ve sunmak.”

Tasarıya göre, Utah’daki görev gücü, blockchain teknolojisi, kripto para birimi ve finansal teknolojiler konusunda çeşitli uzmanlığa sahip 20 üyeden oluşacak. Partiden en fazla beş üye Senato başkanı tarafından, en fazla beş üye Temsilciler Meclisi başkanı tarafından ve en fazla beş üye vali tarafından atanacak.

Buna ek olarak, tasarı ayrıca Utah Maliye Bölümü’nün görev gücüne personel desteği sağlamasını da gerektiriyor. Politika önerileri ayrıca eyaletteki blok zinciri, finansal teknoloji ve dijital inovasyonla ilgili sektörler için finansal olmayan teşviklerin geliştirilmesini de içeriyor.

Kuruluşun ardından, görev gücünün 30 Kasım’da veya öncesinde Utah Eyalet Senatosu’nun iki komitesine – İş ve Çalışma Geçici Komitesi ve Yasama Yönetim Komitesi – yıllık olarak rapor vermesi gerekiyor.

İlişkili: SEC, birimi genişleterek kripto düzenlemesini ikiye katlıyor

Eyalet ve federal düzenleyiciler kripto benimsemenin en az rahatsız edici kapsamını araştırırken, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para piyasalarında yatırımcıları korumaktan sorumlu personel sayısını iki katına çıkarma planlarını duyurdu.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, SEC’in Kripto Varlıklar ve Siber ekibini içeren Siber Birimi, araştırmacı personel avukatları, dava avukatları ve dolandırıcılık analistleri dahil olmak üzere 50 özel pozisyon için 20 yeni kişiyi işe alacak.

SEC Başkanı Gary Gensler, Siber Birimin kripto alanındaki hileli faaliyetleri azaltmadaki başarısını vurgularken bu hareketi memnuniyetle karşıladı ve şunları söyledi:

“Bu kilit birimin boyutunu neredeyse iki katına çıkaran SEC, siber güvenlikle ilgili açıklama ve kontrol sorunlarını belirlemeye devam ederken kripto piyasalarındaki yanlışları denetlemek için daha donanımlı olacak.”

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!