Üst düzey suç savaşçısı, İngiltere’nin FCA’sına ödemeler ve dijital varlıklar direktörü olarak katılacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Birleşik Krallık düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), yeni üç yıllık stratejisinin bir parçası olarak bu yıl yaklaşık 500 ek personel istihdam etti. Yeni işe alınanlar arasında, atamaları Salı günü açıklanan altı direktör var. İkisi polislik geçmişinden geliyor.

Ödemeler ve dijital varlıklar direktörü, e-para, ödeme ve kripto varlık piyasalarını ve ilgili politika geliştirmeyi denetleyecek yeni oluşturulmuş bir pozisyondur. Matthew Long, şu anda Ulusal Ekonomik Suç Komutanlığı’nda bir direktör olduğu Ulusal Suç Ajansı’ndan taşınarak bu göreve atandı. Long ayrıca Birleşik Krallık Mali İstihbarat Birimi’ne de liderlik etmiştir. Kariyerine Kent Polisi’nde dedektif olarak başladı ve doktora derecesine sahiptir. risk yönetiminde. Long, Ekim ayında yeni görevine başlayacak.

Eylül ayında Karen Baxter, FCA’ya strateji, politika, uluslararası ve istihbarat direktörü olarak katıldığında FCA uygulama ve piyasa gözetim faaliyetlerini destekleyecek. Londra Şehri Polisinde ekonomik suçlar için bir komutan ve ulusal koordinatördü. Aynı zamanda Kuzey İrlanda İletişim Ofisi yönetim kurulu üyesidir.

İki geçici yönetici kalıcı olarak atanacak ve tüketici finansmanı ve toptan alım tarafının yeni yöneticileri de atandı.

İlgili: Eski Şansölye, İngiltere’nin kripto fırsatı konusunda geride kaldığını söylüyor

Ajansın yeni stratejisi daha yenilikçi, iddialı ve uyarlanabilir olmayı ve aşağıdakileri sağlamayı amaçlamaktadır:

“Dijital piyasalara yönelik düzenleyici yaklaşımlarımızı geliştirerek finansal hizmetlerin dijitalleşmesini proaktif olarak şekillendiriyoruz.”

Dijital pazarlarda strateji, önemli dijital firmalar arasındaki rekabeti ve Big Tech’in sektöre getireceği riskleri ve faydaları ele aldı. Yapay zekanın finanstaki rolünü inceleyecek ve “dijital tüketici yolculuklarını test etmek için davranışsal ekonomi tarafından bilgilendirilmiş” araştırmalara öncülük edecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!