USDC, Yakında Stablecoin Lideri Olup USDT’yi Geçebilir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Zincir üstü veri analiz şirketi Glassnode’un bugün yaptığı açıklamalara göre, kripto yatırımcılarının USDT’ye kıyasla daha güvenilir gördükleri için USDC geçiş yaptıkları ortaya çıktı. Bu durumun, yalnızca geçen ayki arz sayılarıyla da kanıtlandığı belirtiliyor.

USDC, USDT’yi geçebilir

Ocak 2021’de USDC’nin 4,1 milyar dolarlık bir piyasa değeri vardı, ancak stablecoin projesi yüzde 1.000’den fazla büyüdü ve şu anda 55.27 milyar doların üzerinde bir değere sahip. Glassnode’un analizi, Mayıs 2022’nin başından bu yana, toplam stablecoin alımının 9,92 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

Analize göre, ilk 4 stablecoin’in (USDT, USDC, BUSD ve DAI) toplam değeri artık Ethereum’un değerinden 3 milyar dolar daha fazla. Bu veriler, USD sabit token projelerinin şaşırtıcı yükselişini de yansıtıyor.

USDC’nin büyümesine yardımcı olacak bir diğer faktör, USDT’nin yaşadığı ve halen devam ettiği görülen son FUD’dur. USDC’yi ihraç eden Circle’ın, birkaç yasal sıkıntı yaşayan Tether’in aksine, yasalara daha fazla saygı duyduğu ve uyumlu olduğu da bilinmekte. Yine bu durumun da USDC’deki büyümeye katkıda bulunduğu söylenebilir.

Circle, euroya bağlı yeni bir coin başlatacak

USDC’nin dolar ihraççısı Circle, Haziran sonunda yeni bir token olan Euro Coin’i (EUROC) tanıtacak. Bu yeni kripto para birimi, Avrupa para birimi ve dolar karşılığı USDC tarafından desteklenecek.

Circle’ın CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Allaire, euro destekli kripto paralara ihtiyaç duyulduğuna ve Circle’ın güvenli ve “dünya çapında birlikte çalışabilir bir değer alışverişi” yaratılmasına yardımcı olabileceğine dikkat çekti.

Euro Coin, aynı tam rezerv modeline göre çıkarılan ve USDC’yi dünyanın en güvenilir dijital para birimlerinden biri yapan aynı güven, şeffaflık ve güvenlik sütunları üzerine inşa edilmiş, düzenlenmiş, istikrarlı, euro destekli bir kripto para projesidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!