Uphold, ABD yaptırımlarını gerekçe göstererek Venezuela’dan çekildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto ticaret platformu Uphold, ABD hükümeti tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle Venezuela’daki kullanıcılara verdiği desteği geri çekeceğini söyledi.

Uphold Perşembe günü yaptığı açıklamada, “ABD yaptırımlarına uymanın artan karmaşıklığı nedeniyle” platformun “çok isteksizce” Venezuela’dan taşınacağını söyledi. Platform, 31 Temmuz’da Venezuela merkezli müşteriler için ticareti durduracağını ve 30 Eylül’den itibaren tüm hesapların “tamamen kısıtlanmış” olacağını belirterek, kullanıcılara fonlarını mümkün olan en kısa sürede geri çekmelerini tavsiye etti.

Platform, “Bir ABD finans kurumu olarak Uphold, Venezuela hükümetine, devlete ait kuruluşlara ve çalışanlarına karşı olanlar da dahil olmak üzere ABD Dış Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından yönetilen ABD yaptırım programlarına uymak zorundadır” dedi. “Yürürlükteki yasada bir değişiklik veya OFAC’ın özel izni olmadan, bu düzenlemeler az sayıda Venezuelalı müşterimize fon sağlamamızı yasaklayabilir.”

Şu anda ABD hükümeti tarafından Venezuela merkezli kuruluşlara uygulanan yaptırımların çoğu, önceki yönetimin ABD vatandaşları ve şirketleri ile ABD’deki tüm Venezüella devlet varlıklarının dondurulmasını emretmesine ek olarak işlemleri yasakladığı Ağustos 2019’da yürürlüğe girdi. Mayıs ayında Başkan Joe Biden, Chevron da dahil olmak üzere ABD merkezli petrol şirketlerine yönelik kısıtlamalara odaklanarak bazı yaptırımları hafifletti.

İlişkili: Venezuelalıların %20’ye varan yeni Bitcoin vergisinden etkilendiği bildirildi

Bu ekonomik önlemlerin birçoğundan önce, Venezüella hükümetinin belirli durumlarda yaptırımlardan kaçınmak için Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri kullanabildiği bildirildi. Blockchain analitik firması Chainalysis’e göre ülke ayrıca 2021’de kripto eşler arası işlemlerde en büyük liderlerden biriydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!