Unizen ‘CeDeFi’ akıllı değişim, GEM’den 200 milyon dolarlık yatırımı güvence altına alıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para borsası Unizen, işini ve ekosistemini genişletmek için kullanacağı özel sermaye grubu Global Emerging Markets’tan (GEM) 200 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Unizen, 200 milyon dolarlık fonu bir kerede almak yerine Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yatırımın bir “sermaye taahhüdü” şeklinde geleceğini ve fonun bir kısmının önceden serbest bırakılacağını ve geri kalanının daha sonra elde edilen kilometre taşlarına göre sağlanacağını kaydetti.

Unizen, fonu almak için hangi belirli kriterleri karşılaması gerektiğini açıklamadı.

Unizen, kendisini hem merkezi borsaların (CEX’ler) hem de merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) “CeDeFi” borsa karıştırma özellikleri olarak adlandırıyor ve daha önce Binance Akıllı Zincir olarak bilinen BNB Zinciri üzerinde çalışıyor. Binance gibi CEX’ler ve Uniswap gibi DEX’ler arasında en uygun maliyetli alım satımları bularak ve bir araya getirerek hem perakende hem de kurumsal yatırımcıları çekmeyi amaçlıyor.

GEM, gelişmekte olan pazarlara odaklanan 3.4 milyar dolarlık alternatif bir yatırım grubu olarak tanımlanıyor ve “finansmanın geleceğini şekillendirecek teknolojide bir eli olması” amacıyla Unizen’i seçti.

Unizen, yatırımı ekibini genişletmek, inovasyon ve pazarlama hattını desteklemek ve ticaret toplama ekosisteminin uygulanmasını hızlandırmak için kullanacağını ve ayrıca daha fazla ayrıntı verilmemesine rağmen Temmuz ayı başlarında yapılacak bir yatırımcı token yayın güncellemesine işaret ettiğini belirtti. .

İlişkili: Kripto komisyoncusu FalconX, 8 milyar dolarlık değerlemeyle 150 milyon dolar artırdı

Unizen’in bir diğer kolu, teknik uzmanlık sağlayarak ve uyumluluğa yardımcı olarak merkezi olmayan projelere yatırım yapmayı ve bunları desteklemeyi amaçlayan bir CeDeFi inkübatörü olan ZenX Labs işidir.

ZenX Labs, kısa süre önce, tamamen Dogecoin (DOGE) tarafından finanse edilen bir SpaceX roketinde yörüngeye küçük bir uydu inşa ettiğini ve fırlattığını söyledi, bu yıl içinde fırlatılması bekleniyor.

GEM için bu, blockchain ile ilgili bir işe yapılan başka bir yatırımdır. Mayıs ayında dijital varlık yatırım şirketi GEM Digital Limited aracılığıyla, yapay zeka tarafından desteklenen zincirler arası merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için bir platform olan Lithosphere’i geliştirmesi için KaJ Labs’a 400 milyon dolarlık fon sağladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!