Uniswap Gas Ücreti Yarışında Ethereum’u Geçti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para teknolojisi Bitcoin ile ilk olarak ortaya çıktığında tamamen “eşler arası” bir konsepte sahipti. Kullanıcılar varlıklarını hiçbir aracı olmaksızın yok denecek kadar az işlem ücretleri ile takas edebiliyorlardı. Ancak günümüze geldiğimizde kripto kullanıcı trafiğinin çoğunlu merkezi borsalar tarafından sağlanıyor. Ethereum söz konusu olduğunda ise işlem ücretleri bazen göz korkutucu olabiliyor. Öyle ki son olarak Uniswap’ın Gas ücretleri, bağlı olduğu Ethereum‘un Gas ücretlerini aşmış durumda.

Uniswap Gas Ücreti Yarışında Ethereum'u Geçti

Uniswap Gas Ücreti Ethereum’u Geride Bıraktı

Blockchain Gas ücretlerini takip eden CryptoFees‘in verilerine göre, UniSwap’ta 15 Haziran ile 21 Haziran arasında günlük işlemlerden kazanılan ortalama günlük ücret 4,87 milyon dolar. Yedi günlük bir hareketli ortalama üzerinde ödenen günlük ücretler açısından, Uniswap, ortalama günlük ücretlerin 4.58 milyon dolar ile Ethereum’u geride bıraktı. 

Bunun en olası sebeplerinden birisi de dalgalı kripto para piyasalarında merkezi borsaların riskleri. Son dönemde DeFi’a olan ilgi artarken, merkeziyetsiz borsalar üzerindeki işlemler de artmış durumda. Mevcut düşüş piyasasında bile, çeşitli DeFi projelerine önemli bir yatırımcı ilgisi var. Uniswap ise ücretlerde ve token fiyatlarında artış yaşayan birçok platformdan biri haline geldi.

Merkeziyetsiz Borsa (DEX) Nedir?

Merkeziyetsiz borsaları (DEX) kullanıcıların fonların transferini ve muhafazasını kolaylaştırmak için bir aracıya ihtiyaç duymadan, gözetimsiz bir şekilde takas edebilecekleri ve eşler arası bir pazar yeri olarak tanımlayabiliriz. DEX’ler aracılık işlemlerini (geleneksel olarak bankalar, brokerler, ödeme işlemcileri veya diğer kurumlar ) varlıkların değişimini kolaylaştıran Blockchain tabanlı akıllı sözleşmelerle gerçekleştirir. Böylece varlık sadece adresler arası transfer edildiğinden, güvenilik oldukça üst düzeye çıkarılmış olunur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!