Ukrayna, 100 bin doların üzerinde değere sahip 90 ETH karşılığında CryptoPunks NFT bağışı satıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ukrayna hükümetinin kripto para birimlerinin önemini anlaması için sınır ötesi yaptırımlar ve tırmanan bir savaş gerekti, çünkü kripto ve paraya çevrilemez tokenler (NFT) şeklinde kesintisiz parasal yardıma tanık oldu.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, vatandaşlarının ve ulusun ihtiyaçlarına yardımcı olmaya devam eden bir çabayla, 20 Nisan’da bağış olarak alınan 90 Ether (ETH) karşılığında CryptoPunks NFT’nin satışını duyurdu. 2022.

CryptoPunk 5364 NFT, çizimi 1 Mart 2022’de 16.19 ETH karşılığında satın alan 0x165cd3 kullanıcısı tarafından Ukrayna için Yardım kampanyasına bağışlandı ve bu o sırada 31,722 dolar değerindeydi. NFT Ukrayna’ya bağışlandıktan kısa bir süre sonra 27 Nisan’da 288.414 $ değerinde 100 ETH için bir satın alma teklifi aldı – şimdiye kadar aldığı en yüksek teklif.

Pazar gününe hızlıca ilerleyin: Ukrayna, CryptoPunk 5364’ü 102.640 $ değerinde 90 ETH karşılığında sattı. Ancak alıcı 0xc08f6d, Ethereum gas ücretlerini telafi etmek için 103,523 dolar harcadı.

CryptoPunk 5364 NFT’nin teklif/satış geçmişi. Kaynak: cryptopunks.app

NFT, erkek karakterlerin pikselli bir varyasyonu olan 6039 Erkek serseri koleksiyonuna aittir.

İlişkili: Üçüncü AB üyesi olmayan ülke Ukrayna, Avrupa Blockchain Ortaklığına katıldı

Ukrayna, Avrupa Blok Zinciri Ortaklığı’na (EBP) gözlemci olarak katılan Norveç ve Lihtenştayn’ın ardından Avrupa Birliği’ne üye olmayan üçüncü ülke oldu. Bu hamlenin ardından ülke, eyaletler arası blok zinciri ağ ortaklığını diğer ülkelerle genişletmeyi planlıyor.

Virtual Assets of Ukrayna’nın kurucusu ve CEO’su Konstantin Yarmolenko, Cointelegraph’a Ukrayna’nın EBSI test düğümünü çalıştırma konusundaki ilgisini ve blok zinciri teknolojisine dayalı sınır ötesi kamu hizmetlerinin pilot kullanım durumlarını anlattı.

Ayrıca, Rusya-Ukrayna savaşı sırasındaki kripto bağışlarının “önemli bir destek olduğunu kanıtladığını” vurguladı:

“Bir sonraki adım, Ukrayna ve AB’nin EBP/EBSI girişimlerine dayalı tam blok zinciri entegrasyonu.”

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!