Tüccar, başarısız ilk yatırıma rağmen kriptoya inanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Tam bir dahi gibi hissetmenin zirvelerinden aşağı doğru fiyat hareketlerinin en düşük seviyelerine kadar, kripto yatırımları Dubai merkezli tüccar JC Enriquez’i bir roller coaster yolculuğuna çıkardı.

Cointelegraph ile yaptığı röportajda Enriquez, dijital varlıklarla ilk karşılaşmasından başlayarak kripto alım satım yolculuğunu paylaştı. Tüccarlara göre her şey bir arkadaşının ona gelecekle ilgili planlarını sormasıyla başladı. Gelecekle ilgili hayallerini paylaştıktan sonra, arkadaşı ona bu planları gerçekleştirmek istiyorsa “kripto para birimi çalış, biraz satın al ve bekle” dedi.

2021’deki boğa piyasası tarafından heyecanlanan Enriquez, sonunda atlamaya ve ticarete başlamaya karar verdi. Ancak, ilk kripto rodeosu pek verimli olmadı. Cointelegraph’a bir projeye binlerce dolar yatırım yaptığını ve kısa sürede sıfıra indiğini söyledi. Bunu açıkladı:

“Birkaç hafta sonra şaşırdım. Ağları huysuzlaştı ve sonra yavaş yavaş projelerinde geliştirme yapmayı bıraktılar. Ondan sonra kalıcı olarak kapandı.”

Nasıl hissettiği sorulduğunda Enriquez, eşiyle birlikte acil durumlar için biriktirdiği para olduğu için kaybın yıkıcı olduğunu paylaştı. Ancak Enriquez, parayı çabucak geri alabileceğini düşünerek ortağını risk almasına izin vermeye ikna etti. Dedi ki:

“İlk aldığımda, projeye inandığım için bir dahi olduğumu hissettim. Ve proje huysuzlaştığında ve aniden her şeyi durdurduğunda, benim için dünyanın sonu gibiydi.”

İlk denemesinin sonuçlarına rağmen, tüccar blok zinciri ve kriptoda umudunu kaybetmedi. “Bunu bir deneyim olarak görüyorum, böylece bir dahaki sefere ticarette daha dikkatli, daha uyanık olacağım” dedi.

İlişkili: Çalışan, ilk kripto işinde kırmızı bayraklar aldıktan sonra istifa ediyor, teknoloji için blok zincirinde kalıyor

Enriquez’e göre, moda markaları ve BTC’yi kabul eden havayolları gibi Bitcoin’in (BTC) benimsenmesindeki gelişmeler nedeniyle hala kriptoya inanıyor. Bunun dışında, daha kolay sınır ötesi ödemelere izin vermek gibi kriptonun doğal özelliklerine inanıyor. İlk kayıplarına rağmen Enriquez, kriptonun gelecekte kendisine daha fazla kâr getireceğine inanıyor. Şuna değindi:

“Kripto para biriminin önümüzdeki yıllarda bana daha fazla kar sağlayacağı ve gelecekte hayallerimi inşa etmeme yardımcı olacağı bir rüyaya hala inanıyorum.”

Tüccar, deneyimlerinden ders alarak kripto ticareti için yeni bir oyun planına sahip olduğunu da paylaştı. Dolar-maliyet ortalaması gibi stratejileri öğrendiğini ve grafikleri ve göstergeleri okumayı öğrendiğini söyledi. Ayrıca kripto jetonlarına yatırım yapmadan önce kapsamlı araştırmalar yaptığını da paylaştı.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!