Trilyonlarca doları kontrol eden danışmanlar, spot kripto para ETF’i istiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Teknoloji şirketlerinin hisse senetlerini listelemesiyle bilinen Nasdaq borsası, 500 finansal yatırımcının katıldığı spot kripto para ETF’i üzerine bir anket düzenledi. Katılımcı danışmanların %72’si ABD’de bir spot ETF’in kabul edilmesi durumunda müşteri fonlarını büyük ihtimalle bu varlığa yatırabileceklerini belirttiler.

Nasdaq borsasından 500 resmi finansal danışmanı kapsayan önemli bir “spot kripto para ETF” anketi geldi. Ankette danışmanların %72’lik bölümü, bir kripto para spot ETF’inin kabul edilmesi durumunda müşteri varlıklarını buraya yüksek ihtimalle yatıracaklarını söylediler.

“Önümüzdeki 1 yılda yatırımı artıracağız”

Katılımcılardan kripto paralara şu an halihazırda yatırım yapanların %86’lık kısmı da önümüzdeki 1 yılda yatırımlarını artırmayı düşündüklerini söylediler. Kripto yatırımlarını azaltmayı düşünenlerin olmaması, yani bu oranın yüzde 0’da kalması ise dikkat çekti. Bu grubun yüzde 50’si şu anda zaten Bitcoin vadeli ETF’ine yatırım yaptığını, yüzde 28 ise önümüzdeki 1 yılda bu yatırım aracını kullanmayı plânladığını belirtti.

Öte yandan finansal danışmanlara, kripto paraların toplam portföy içindeki oranı da soruldu. Hem yatırım yapan hem de yapmayı düşünenlerden gelen rakamların ortalaması ise %6 çıktı.

“2022’de kabul edilir” diyenler %38

Kripto para ETF’lerine olan yoğun ilgiye rağmen finansal danışmanlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 2022 yılında bir spot ETF’in kabul edileceğinden emin değiller. %38’lik kısım 2022’de bir spot ETF onayının olacağına yüksek ihtimal verirken, %31’lik kısım ise bunun düşük bir olasılık olduğunu söyledi. Yüzde 24, “ne yüksek ne düşük ihtimal” derken, yüzde 7’lik kısmın fikrinin bile olmaması dikkat çekti.

Konuyla ilgili konuşan Nasdaq borsası Dijital Varlık Endeks Araştırma yöneticisi Jake Rapaport, şu ifadeleri kullandı:

“Anket yaptığımız danışmanların büyük çoğunluğu ya kriptoya yatırım yapmaya başlamayı ya da mevcut kripto tahsislerini artırmayı plânlıyorlar. Talep artmaya devam ettikçe, danışmanlar artık müşterilerinin isteklerini kabul etmek için kurumsal bir çözüm aramaya başlayacaklar.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!