Topluluk nedenini anlamaya çalışır – Kripto Zamanı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin Lightning Network entegrasyonu, dünya çapındaki kripto para borsaları arasında yükselmeye başladı. Bununla birlikte, dünyanın en büyük kripto ticaret platformlarından bazıları, protokolü entegre etmek için acele etmiyor gibi görünüyor.

Geçen hafta Robinhood kripto alım satım uygulaması, BitPay ve Kraken kripto borsasının izinden giderek Lightning entegrasyonunu duyuran en son büyük endüstri oyuncusu oldu.

Lightning entegrasyonunun temel amacı Bitcoin (BTC) işlemlerinin maliyetini düşürmek ve ağ transferlerini hızlandırmak olduğundan, hangi kripto para borsalarının hala Lightning desteğini eklemediği merak edilebilir.

Binance, Coinbase ve FTX Lightning konusunda sessiz kalıyor

Bitcoin LN’nin benimsenme hızından herkes memnun değil. Bir yazılım kalite güvencesi test cihazı ve kripto meraklısı olan David Coen, büyük kripto borsaları arasında Lightning Network entegrasyonu için ilerleme olmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. Binance, Coinbase ve büyük Güney Kore kripto borsası Bithumb’ın “Yıldırım borsaları” listesinde olmadığını öğrenmek için resmi kaynaklardan, sosyal medya varlıklarından ve 1ML ve Amboss gibi Yıldırım kaşiflerinden verileri derledi.

Web sitelerinde Lightning Network hakkında kapsamlı bilgi vermelerine rağmen, hem Coinbase hem de Binance, Cointelegraph’a olası Lightning Network entegrasyon planları hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Coen’in listesinde adı geçmeyen FTX de yorum yapmayı reddetti. Geçen yıl Ocak ayında FTX dedim resmi Twitter hesabında “muhtemelen dünyadaki diğer tüm kuruluşlardan daha fazla işlem ücreti ödemektedir”.

Görünüşe göre dünyanın en büyük kripto borsalarından bazılarının Lightning desteğini şimdiye kadar eklememiş olmasının çok sayıda olası nedeni var.

Bir Redditor, Lightning Network kullanılabilirliğinin, pahalı para çekme işlemleri nedeniyle Bitcoin’i Binance gibi borsalarda tutmak için daha az teşvikle ilişkilendirileceğini öne sürdü. “Yine de bunu uygulamak Binance avantajına olmayabilir. Şahsen tüm BTC alım satımlarımı soğuk depoya aktarmak için Lightning Network’ü kullanmak istiyorum ”dedi.

Coen’e göre, Lightning uygulaması bazı büyük kripto borsaları için bir öncelik olmayabilir, hatta diğerleri için iş planlarına karşı bile olmayabilir.

Coen, “Binance’in Lightning Network para yatırma veya çekme işlemlerini entegre etmekle ilgilenmediğine inanıyorum çünkü bu onların iş planlarına aykırı olabilir” dedi. Binance’in, özellikle para çekme işlemleri için Binance Beacon Chain ve Binance Smart Chain dahil olmak üzere tescilli blok zinciri ağlarının kullanımını teşvik etmekle daha fazla ilgilenebileceğini öne sürdü.

Bazı büyük kripto borsaları, Lightning Network üzerinden NFT’ler gibi endüstri trendlerine öncelik veriyor

Coen, Lightning’in yalnızca Bitcoin’i daha düşük bir maliyetle taşımaya izin vermekle kalmayıp, aynı zamanda kullanıcıların gerçek BTC’yi elinde tutmasına da olanak tanıdığını vurguladı:

“Lightning Network ile kullanıcılar, borsaya doğrudan bir kanalları varsa ve en önemlisi, bir Ethereum Sanal Makinesi ağında bir Bitcoin jetonu yerine gerçek bitcoinleri varsa, paralarını ücretsiz olarak bile taşıyabilirler.”

Reklam Alanı

Lightning meraklısı ayrıca Coinbase gibi diğer borsaların yakın gelecekte Lightning desteğini entegre etmesini beklemiyor çünkü “öncelik mümkün olduğunca çok sayıda altcoini entegre etmek ve piyasanın trendlerini takip etmek gibi görünüyor” dedi. Coen, şirketin geçen yıl resmi olarak yayınlanan NFT girişimine atıfta bulunarak, parasız token (NFT) desteğinin Coinbase için Lightning’e göre daha öncelikli göründüğünü de sözlerine ekledi. Uzmanın açıklamaları, toplulukta bazı benzer yorumları tekrarladı.

Yıldırım giderek daha az gelişmiş ve daha çok bir zorunluluk haline geliyor

Bazı topluluk üyelerine göre, Lightning bugün hala son teknoloji bir gelişmedir ve bu da büyük kripto borsalarının bu tür iyileştirmeler yapmak için önemli ölçüde zaman ve çaba harcamasına neden olur.

Ancak Bitfinex, OKX (eski adıyla OKEx) ve Kraken gibi borsaların Lightning’i eklemesiyle birlikte, Amboss kaşifinin bir sözcüsü Cointelegraph’a “daha ​​az gelişmiş ve rekabetçi olmak için daha fazla bir gereklilik haline geliyor” dedi.

“Lightning ile kullanıcı deneyimi üstün ve borsa kullanıcıları, tercih ettikleri borsadan para yatırma ve çekme yapmanın en kolay yolunu arayacak. […] Hızlı işlem yapması gereken kullanıcılar için yıldırım desteği bir zorunluluktur ”dedi.

İlgili:BTC ödemelerinin eklenmesiyle Shopify satıcılarını yıldırım çarpması

Mart 2018’de başlatılan Lightning Network, daha hızlı ve daha ucuz BTC işlemlerine olanak sağlamak için tasarlanmış bir Bitcoin katman iki protokolüdür. Bitfinex’in, Aralık 2019’da protokolü entegre ederek ödemeler için Bitcoin Lightning desteği ekleyen dünyadaki ilk kripto borsası olduğuna inanılıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!