Topluluk, ABD’li milletvekillerine gönderilen kripto karşıtı mektuba yanıt verdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto lobicilerinin artması, son zamanlarda teknoloji alanındaki kripto karşıtı bireylerin, düzenleyicileri blok zinciri savunucularının etkisine direnmeye bir mektup yoluyla teşvik etme çabalarına yol açtı. Buna karşılık, kripto topluluğu hareketi eleştirdi ve mektubun içeriğine karşı karşı argümanlar ortaya koydu.

26 teknoloji şahsiyeti tarafından imzalanan Amerika Birleşik Devletleri milletvekillerine gönderilen mektup, kripto varlıklarını “riskli, kusurlu ve kanıtlanmamış dijital finansal araçlar” olarak nitelendirdi. Blockchain teknolojisinin potansiyeli hakkındaki anlaşmazlıkları dile getirdi ve düzenleyicileri kripto para birimleri için daha sert düzenlemeler oluşturmaya çağırdı.

Kripto topluluğu, pek çok kişinin tepki gösterdiği ve mektup ve içeriğiyle ilgili anlaşmazlıklarını dile getirdiği için sessiz kalmadı. Teknik avukat Preston Byrne de konuyla ilgili görüşlerini bildirdi. Bir blog yazısında, Byrne mektubu inceledi ve imzacıların iddialarına karşı argümanlar sundu.

Avukata göre, kripto topluluğu bir “güvenli liman” değil, düzenleyici bir kesinlik istiyor. Teknoloji avukatı ayrıca imzacılardan bazılarını “özür dilemeyen ilgi arayanlar” olarak nitelendirdi.

Byrne dışında CoinShares’in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors da imzacıları “kripto karşıtı” troller olarak bilindiğini söyleyerek eleştirdi.

Felsefe profesörü Bradley Rettler de mektupla ilgili görüşünü dile getirdi. Rettler’a göre, bir makale yazmak destek gerektirir ve mektup iddialarını destekleyemez. Bir Twitter dizisinde, Rettler sunulan “tech bros” tarafından yapılan iddialara karşı ayrıntılı bir eleştiri.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bir tweet’te, söz konusu Aktivist ve blog yazarı Cory Doctorow’un mektuba imza atması “birçok kripto savunucusunu üzüyor ve kafa karıştırıyor”. Buterin, birçok topluluk üyesinin Doctorow vizyonuna baktığını ve “yol arkadaşı” olarak ilişki kurduğunu belirtti.

İlişkili: Kongre, SEC’e uzun süredir devam eden kavramları yeniden tanımlamanın dijital ekosistem için kötü olacağını söyledi

Bu arada, kripto lobicilik çabaları artıyor. Şubat ayında veriler, kripto lobicilik harcamalarının yıllık %116 artışla beş yıllık toplam harcamaları 9,5 milyon dolar yaptığını gösterdi. Rapor, Ripple Labs’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde lobicilik için en çok harcama yapanlar listesinin zirvesinde olduğunu gösterdi.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!