TON Foundation, Ethereum Ad Hizmeti benzeri alan adlarını başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Açık Ağ (TON) Vakfı, ekosistemini Ethereum Name Service (ENS) benzeri alan adlarıyla yükselten en son kripto para şirketidir.

TON Vakfı Perşembe günü, kullanıcıların kripto cüzdanlarına, akıllı sözleşmelere ve web sitelerine insan tarafından okunabilir adlar atamasına olanak tanıyan yeni bir hizmet olan TON DNS’nin lansmanını duyurdu.

“.eth” veya “.crypto” gibi kriptoyla ilgili diğer popüler alan adlarına benzer şekilde, TON DNS için alan bölgesi “.ton”dur ve kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalara basit bir şekilde erişmesini sağlar.

TON DNS ile kullanıcılar, uzun bir harf ve rakam dizisini yazmak yerine basit ve kısa alan adlarını kullanabilecekler.

TON DNS kullanılarak oluşturulan bir alan adı, yalnızca bir takma ad olarak işlev görmeyecek, aynı zamanda bir cüzdan adresinin kilidini de açacaktır. TON Vakfı ayrıca, TON DNS teknolojisini, 2022’nin 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen TON Sitelerine ve TON Proxy araçlarına entegre etmeyi planlıyor.

Duyuruda, “Bu nedenle, bir .ton alan adı, bir web sitesinin alan adını keyfi olarak engelleme yeteneğine sahip olan merkezi alan kayıtlarına hoş bir alternatif olacaktır.”

TON DNS lansmanı ile birlikte vakıf, 30 Temmuz’da ilk “.ton” alan adlarının açık artırmasını yapacağını duyurdu. Açık artırma, tüm katılımcılar için “mümkün olduğunca merkezi olmayan ve eşit koşullarla olacak şekilde tasarlandı”. TON Vakfı, yedi günlük bir süre boyunca akıllı sözleşmelerle yürütüleceğini de sözlerine ekledi.

Duyuruda, “Özellikle, her alanın satışından elde edilen paralar dolaşımdan kaldırılacak – bu tokenlar geri çekilemeyecekleri bir akıllı sözleşmeye gönderilecek” diyor.

İlişkili: 4 basamaklı ENS alan adları bu hafta talepte artış gösterdi ve yükselmeye devam ediyor

TON DNS lansmanı, TON Blockchain’in bu yılın başlarında mobil ve cüzdan Telegram botlarıyla entegrasyonunu yakından takip ediyor. Ondation, “TON DNS’nin piyasaya sürülmesi, kullanıcıların TON blok zinciriyle nasıl etkileşime girdiğini basitleştirecek ve TON’u daha da erişilebilir hale getirmeye devam edecek” dedi.

Cumartesi günü yapılan duyuruya göre, TON DNS desteği The Tonkeeper, TON Web Wallet ve Tonscan gibi hizmetlere de entegre edildi.

Haber, TON Vakfı’nın Perşembe günü Toncoin’in tüm 5 milyar token ihracının madenciliğini tamamladığını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Toncoin madenciliğinin sona ermesi, TON’un dağıtımında büyük bir dönüm noktası oldu ve yeni çağını tamamen hisse kanıtı blok zinciri olarak başlattı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!