TikTok oyunlarının eski başkanı, çekirdek Web3 protokolünü oluşturmak için Web2’den ayrıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cointelegraph, TikTok’un eski oyun başkanı Jason Fung ile yeni şirketi Meta0 hakkında neden Web3’e atlamaya karar verdiği ve geleceğin onu neler beklediği hakkında sohbet etme fırsatı buldu.

Eski oyun başkanı, yeni başlayan Metaverse teknolojisi başlangıcı için Birinci Gün olduğunu ilan ederek yüksek bir heyecan seviyesini dile getirdi. Fung, Metaverse’in ne olabileceğinin daha büyük bir versiyonunu elde etmek için oyun ve yazılım geliştirme konusundaki zengin bilgi ve deneyimini getirmeyi planladığını açıkladı.

“Birçok Web2 şirketi, meta verinin iş modellerine nasıl uyduğunu anlamaya çalışıyor. Varlıkların sahipliğini kullanıcılara devretmek ve daha merkezi olmayan olmak ne anlama geliyor? Kontrol ve mülkiyetten vazgeçmekle ilişkili riske değer mi? Bu yönde hareket etmeden önce üzerinde düşünülmesi gereken yasal hususlar var.”

Fung, Meta0’ın Web2 alanındaki diğerlerini Web3’e geçiş yapmaya ve gerçek dünya sorunlarını çözerken Metaverse’i inşa etme çabalarına katılmaya teşvik etmeyi amaçladığını söyledi.

İlgili: Nifty News: 2024’te piyasaya sürülecek NFT ve Web3 oyun konsolu, Çinli firmalar NFT satın alma ve daha fazlası için kimlik kontrol edecek

Mini oyunlar üzerinde çalışmasına ve TikTok’tayken yeni oyuncu deneyimleri yaratmasına rağmen, kariyerinin odak noktası turnuva platformları ve e-spor olmuştur. Oyun ve blok zincirine olan derin ilgisinin, mevcut yinelemede Metaverse geliştirmesinin karşılaştığı sorunları belirlemesine yardımcı olduğunu açıkladı.

Metaverse’in karşılaştığı en önemli sorunlardan biri olarak, yani uygulamalar, protokoller, teknolojiler ve bu alanı geliştirmeye dahil olan şirketler arasında birlikte çalışabilirlik hakkında konuştu.

Yeni duyurulan Digital IF Birlikte Çalışabilirlik Konsorsiyumu sorulduğunda, şu anda çok az standart olduğunu belirterek bunu doğru yönde atılmış bir adım olarak nitelendirdi. Fung, Cointelegraph’a şunları söyledi: “Birlikte çalışmak ve birbirimizle iletişim kurmak için blok zincirler yapmak istiyoruz. Farklı blok zincirlerinin artılarını ve eksilerini ve birlikte çalışabilirlik için en iyi kullanım durumlarını değerlendirdik.”

“Meta0, oyun geliştiricilerinin oyunlarının farklı bölümlerini aynı anda farklı blok zincirlerinde oluşturmalarına olanak tanır. Zincirler arası birlikte çalışabilirlik devreye girecek. Şu anda konuştuğumuz geliştiricilerden bazıları, çok zincirli oyun geliştirme yaklaşımımızı takdir ediyor.”

Meta0 ayrıca, farkındalığı artırmaya yardımcı olmak ve yeni şirkete ve girişimlerine yardımcı olmak için bir kuluçka programında Waves Ekosisteminin büyüme motoru olan Waves Labs ile yakın bir şekilde çalışıyor. Fung, yakın gelecekte bir Waves Fonu ilan etmeye hazır olduklarını söyledi. Waves’in hayalleri ve gerçekleri gerçeğe dönüştüren harika bir kuluçka makinesi olduğunu söyledi.

Meta0, şu anda Web3 alanında görülen birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek için oyunları Web3’e getirmeyi umuyor. Geliştiriciler için bu, doğrudan oyunlara entegre olabilen bir API ve SDK anlamına gelir. Oyuncular için bu, Web3 tabanlı oyunlara daha kolay erişim anlamına gelir. Jason için Cointelegraph’a bunun parlak yeni bir başlangıç ​​anlamına geldiğini söyledi ve “Bu hikaye hakkında anlatacak daha çok şey var” dedi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!