Tether, Mart ayından bu yana ticari kağıtları keskin bir düşüşle azaltmaya devam ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Stabilcoin şirketi Cuma günü bildirdiğine göre, Tether ticari kağıt varlıklarını planlara göre azaltıyor. İlk olarak geçen ay açıklanan niyetlere göre, ticari senetteki 8,4 milyar dolarlık hedef tutarına ulaştı ve yakın gelecekte varlıklarını azaltmaya devam edecek.

31 Temmuz’da Tether’in 5 milyar dolarlık ticari kağıt varlığı sona erecek ve şirket portföyünde 3.5 milyar dolar değerinde kalacak. Raporda, sonuç olarak hazine rezervlerinin şirketin rezervlerinin daha büyük bir bölümünü oluşturacağı vurgulandı.

Tether stablecoin USDT, 31 Mart itibariyle yaklaşık 20,1 milyar dolarlık ticari senet desteğine sahipti. Şirketin üç aylık güvence görüşü, rezervlerindeki ticari senet yüzdesinin düştüğünü ve rezervlerinin tamamen desteklendiğini belirtti.

İlgili: USDC’nin ‘gerçek hacmi’, toplam arz 55.9 milyara ulaştığında Tether’i Ethereum’a çeviriyor

Stabilcoin, geniş piyasa türbülansı nedeniyle Mayıs ayında kısa bir süre için ayrıştırıldı. 15 Haziran’da, kripto para ödünç verme platformu Celsius’un para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklamasından iki gün sonra Tether, bu portföyün %85’inin önemli bir indirimle Asya ve Çin ticari kağıt ticareti olduğuna dair söylentileri çürütmek için bir açıklama yaptı. Tether, o sırada ticari kağıt portföyünü sıfıra indirme hedefi olduğunu belirtti. USDT piyasa değeri, birkaç gün sonra 70 milyar doların altında sekiz ayın en düşük seviyesine geriledi.

Ancak bunlar Tether’in istikrar sorunlarının tümü değil. Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino Pazartesi günü uzun bir Twitter iletisinde, stablecoin’in hedge fonlarından “saldırı altında” olduğunu söyledi. Aynı hedge fonlarının “geçen aylarda gerçekler tarafından yayılan tüm FUD’ye inandığını ve yardımcı olduğunu söylemeye devam etti. [and] yıllar.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!