Tether CTO’su, Tether’in rakip stablecoin’lere karşı ivme kazandığını söylüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Tether ve Bitfinex’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, USD Coin (USDC) gibi rakiplerin hızlı büyümesine rağmen Tether’in en çok kullanılan stablecoin olma durumunu koruyacağından emin.

“Durağan paraların geri kalanına kıyasla Tether hacimlerini görürseniz, bunlar delicesine yüksek. Hatta kötü bir günde 10 kat daha yüksek” dedi.

Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapora göre, en büyük ikinci stabilcoin olan USDC, geçen yıl etkileyici bir oranda büyüyor ve yakında piyasa değeri açısından Tether’i geçebilir. Ardoino bu ihtimalden endişe duymuyor ve USDC’nin büyümesinin geçen ay yavaşladığına dikkat çekti.

“Son 30 gün içinde Tether ivme kazandı” dedi.

Ardoino’ya göre, Tether’in ana rekabet avantajlarından biri, finansal hizmetlere erişmekte zorluk çeken insanlara odaklanması.

“Tether gerçekten bir özgürlük aracı, bir çözüm, herkese yardımcı olan bir araç olarak algılanıyor. Bankalar için yapılmış bir araç değil, Wall Street için yapılmış bir araç değil.”

USDC, Tether’den daha şeffaf ve daha iyi düzenlenmiş olma ününü kazanmış olsa da, Ardoino bunu yanlış bir anlatı olarak görüyor. Baş teknoloji sorumlusunun belirttiği gibi, Ocak 2021’den bu yana Tether, ticari kağıtlarının derecelendirmesi de dahil olmak üzere rezervlerinin dökümlerini yayınlıyor.

Ardoino, “Tether olarak şeffaflık açısından gerçekten iyi bir durumda olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Ardoino’ya göre, merkez bankası dijital para birimlerinin veya CBDC’lerin hızlı gelişimi Tether gibi istikrarlı paraları alakasız hale getirmeyecek. Onun görüşüne göre, CBDC’ler muhtemelen açık, halka açık blok zincirlerle aynı esnekliğe izin vermeyen merkezi blok zincirlerinde çalışacak.

“İnsanları halka açık blok zincirleri hakkında heyecanlandıran şeylerden biri programlanabilirliktir. Daha karmaşık davranışlar inşa edebilirsiniz” dedi.

YouTube kanalımızdaki röportajın tamamını kaçırmayın ve abone olmayı unutmayın!

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!