Tether CTO’su, kısa satıcılar çemberi olarak stabilcoin FUD’sini reddediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, stabilcoin Tether’in (USDT), ABD dolarına sabitlenmiş kripto varlığını açığa satmak isteyen hedge fonları tarafından “koordineli bir saldırıya” maruz kaldığını doğruladı.

Pazartesi günü 151.600 Twitter takipçisiyle konuşan Tether yöneticisi, hedge fonlarının Mayıs ayında Terra’nın çöküşünden bu yana açık USDT’ye milyonlarca kredi aldığına dair haberlere yanıt verdi.

Hedge fonlarının, sonunda tokenleri çok daha düşük bir fiyata geri satın almak amacıyla “Tether likiditesine zarar vermek” için “milyarlarca” baskı oluşturmaya çalıştığını iddia etti.

Ardoino, bazı hedge fonlarının durağan koin hakkında FUD’nin (korku, belirsizlik ve şüphe) yayılmasına inandığı ve yardım ettiği yönünde suçlamalarda bulundu.

%100 desteklenmediği, “ince hava” dan token çıkardığına dair görüşler, sıkıntılı şirketlere ve Çin ticari kağıtlarına önemli ölçüde maruz kalıyor ve diğer anlatılar, rakipleri tarafından “trol ağları” üzerinden yayıldı.

Bu söylentileri reddeden ve FUD yayıcılarını eleştiren 12 bölümlük bir Twitter dizisinin bir parçası olarak Ardoino, şirketin düzenleyicilerle işbirliği yaptığını ve şeffaflık çabalarını artırdığını ve ayrıca ticari kağıt teşhirini aşamalı olarak sona erdirme taahhüdünü kaydetti:

“Tüm kamuya açık üçüncü taraf beyanlarına rağmen, düzenleyicilerle işbirliğimiz, artan şeffaflık çabalarımız, CP maruziyetini aşamalı olarak sona erdirme ve ABD Hazineleri’ne, yerleşim yerlerimize geçme taahhüdümüz… Kötü adamlar.”

Tether’in “hiçbir zaman geri ödemede başarısız olmadığını” savundu, 48 saatlik bir süre içinde Tether’in toplam varlıklarının ortalama %10’unu oluşturan 7 milyar işlem gerçekleştirdiğini ve bunun “bankacılık kurumları için bile neredeyse imkansız bir şey” olduğunu söyledi. ”

Ayrıca Tether’in ticari kağıt riskini bu ay 45 milyar dolardan 8,4 milyar dolara düşürdüğünü ve “önümüzdeki aylarda” ticari kağıt desteğini temizlemeyi amaçladığını doğruladı.

Bununla birlikte, Ardoino’nun yorumlarının, şu anda yazım sırasında 0,9989 doların hemen altında bulunan kripto fiyatındaki potansiyel bir düşüşten kâr elde etmeyi uman kısa satıcıların gelgit dalgasını geride tutmak için pek bir şey yapmayabileceği görülüyor.

Reklam Alanı

Pazartesi günü, Wall Street Journal’dan bir rapor, Genesis’in kurumsal satış başkanı Leon Marshall’dan alıntı yaparak, özellikle geçen ay, aracılık platformu aracılığıyla Tether’in açığa satış işlemlerinde bir artış olduğunu belirtti.

İlişkili: USDC’nin ‘gerçek hacmi’, toplam arz 55.9 milyara ulaştığında Tether’i Ethereum’a çeviriyor

Marshall, “Tether’e göz atan ve onu açığa çıkarmak isteyen geleneksel hedge fonlarının ilgisinde gerçek bir artış oldu” dedi.

Açığa satış, bir yatırımcının varlıkları ödünç aldığı ve bunları hemen açık piyasada sattığı ve daha sonra farkı cebe indirmek için daha düşük bir fiyattan geri satın almayı amaçladığı bir yatırım stratejisidir. Bir yatırımcının bir hisse veya varlığın düşüşünden kar elde etmesini sağlar.

Marshall, kısa vadeli işlemlerin çoğunluğunun Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki geleneksel hedge fonlarından geldiğini ve birçoğunun Mayıs ayında algoritmik stabilcoin TerraUSD Classic’in (USTC) düşüşünün ardından ilgilenmeye başladığını ekledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!