Tether, Celsius pozisyonunu stabilcoin ihraççısına ‘kayıpsız’ tasfiye ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Tether’in Celsius Network’e olan Bitcoin (BTC) cinsinden kredisi, herhangi bir kayıp olmadan tamamen tasfiye edildi, bu da stablecoin veren kuruluşun, zor durumdaki kripto kredi kuruluşuna aşırı derecede maruz kalabileceği endişelerini hafifletti.

Cuma günü yayınlanan bir açıklamada Tether, Celsius ile yaptığı borç verme anlaşmasının altında yatan iş için herhangi bir aşağı yönlü riski önlediğini açıkladı. Spesifik olarak, Celsius’a verilen BTC cinsinden kredi, %130 oranında fazla teminat altına alındı ​​ve orijinal anlaşma, Tether’in krediyi karşılamak için teminatı tasfiye etmesine izin verdi.

Açıklamada, “Bu süreç piyasalar üzerindeki herhangi bir etkiyi mümkün olduğunca en aza indirecek şekilde gerçekleştirildi ve aslında, kredi karşılandıktan sonra Tether, kalan kısmı anlaşmasına göre Celsius’a iade etti” denildi. “Celsius pozisyonu Tether’de herhangi bir kayıp olmadan tasfiye edildi.”

Celsius’un iflas ettiğine dair söylentiler, kripto borç verenin “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalmasının ardından geçen ay ortalıkta dolaşmaya başladı. Firma yeniden yapılanma konusunda tavsiyede bulunmak üzere yeni bir hukuk müşaviri tuttuğunda, büyük zararların ve likidite kısıtlamalarının ayrıntıları kısa sürede ortaya çıktı.

İlişkili: Celsius, 1 Temmuz’dan bu yana DAI kredilerinde 143 milyon ödeme yaptı

Haziran ayında ortaya çıkan krizle birlikte Tether, Celsius’taki portföy yatırımlarının, piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoini olan USDT’nin sağlığı ve desteğiyle hiçbir ilgisi olmadığını açıklayan bir açıklama yaptı.

Şirket 13 Haziran’da yaptığı açıklamada, “Tether’in yatırım portföyü, özkaynaklarımızın asgari bir bölümünü temsil eden şirkete bir yatırım içeriyor olsa da, bu yatırım ile kendi rezervlerimiz veya istikrarımız arasında bir ilişki yok” dedi. Aynı mesaj iletildi. Tether’in Cuma açıklamasında kelimesi kelimesine.

USDT, piyasada en yaygın kullanılan sabit paradır ancak hakimiyeti geçen yıl azaldı. CoinMarketCap’e göre şu anda USDT’nin toplam piyasa değeri 66 milyar dolar. Circle’ın USD Coin’i (USDC), 55.5 milyar dolarlık kapitalizasyonla ikinci sırada geliyor.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!