Tether, 2022 yılının ilk çeyreğine göre ticari kağıt varlıklarında %17 düşüş bildirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

USDT Stablecoin ihraççısı Tether (USDT), 2022’nin ilk çeyreğinde ticari senet yatırımlarına rezerv tahsisini azalttığını ve ABD Hazine bonolarının miktarını artırdığını bildirdi.

Perşembe günkü bir blog yazısında Tether, görünüşe göre birçok kullanıcının USDT etrafındaki korkularını 12 Mayıs’ta dolardan aşağı çekerek yatıştırmak amacıyla rezervlerinin “tamamen desteklendiğini” bildirdi. Stablecoin ihraççısına göre, ticari kağıt varlıkları Q1 2022’nin üzerinde. Firmanın bir sonraki üç aylık raporuna yansıtılacak ek %20’lik bir düşüşle birlikte, kabaca 24 milyar $’dan 20 milyar $’a %17 düşüş gösterdi. Tether ayrıca para piyasası fonlarına ve ABD Hazine bonolarına yapılan yatırımları aynı çeyrekte %13 artırarak yaklaşık 34.5 milyar dolardan 39 milyar dolara çıkardı.

Tether baş teknik sorumlusu Paolo Ardoino, “Tether, birden fazla siyah kuğu olayı ve oldukça değişken piyasa koşulları aracılığıyla istikrarını korudu ve en karanlık günlerinde bile Tether, doğrulanmış müşterilerinden herhangi birinden gelen ödeme talebini bir kez bile yerine getirmekte başarısız olmadı” dedi. “Bu son tasdik, Tether’in tamamen desteklendiğini ve rezervlerinin bileşiminin güçlü, muhafazakar ve likit olduğunu daha da vurguluyor.”

Şubat 2021’de New York Başsavcılığı ile yapılan 18.5 milyon dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak – yetkililerin firmanın USDT stabilcoinlerinin fiat teminatıyla desteklenme derecesini yanlış beyan ettiğini iddia ettiği – Tether’in rezervlerini her üç ayda bir açıklaması gerekiyor. Şubat ayında şirket, 2021’in dördüncü çeyreğinde ticari senetlere tahsis edilen rezervlerini %20’lik bir düşüşle yaklaşık 30 milyar dolardan 24 milyar dolara indirdiğini bildirdi.

İlişkili: Amerika Birleşik Devletleri dikkatini stablecoin düzenlemesine çeviriyor

Yayınlandığı tarihte 74 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile USDT, Tether’in rapor edilen rezerv varlıklarını 82 milyar dolardan fazla aşıyor. Son iki hafta boyunca kripto piyasasındaki aşırı oynaklık sırasında Tether, görünüşe göre varlığın adaşı kadar istikrarlı olduğunu kanıtlamak için USDT için “doğrulanmış müşterilerden gelen tüm itfaları onurlandıracağını” yineledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!