Terra blockchain büyümesini sürdürebilir mi? Araştırma raporu daha derine iniyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cointelegraph Research, Columbus-5, Bitcoin (BTC) satın alma ve diğerleri dahil olmak üzere son güncellemelerinin derinlemesine bir analizini sağlamak için 50 sayfalık raporunda Terra’yı temelden değerlendiriyor.

Merkezi olmayan algoritmik sabit paralar, gerçek dünya ödemelerinde blok zinciri entegrasyonu ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde %20 APY’ler – tüm bunlar nedir ve gerçekten bunu yapıyor mu? Büyük Dörtlü ve dünya çapındaki en iyi üniversitelerden deneyimli kripto analistlerinden oluşan ekip, potansiyel düzenleyici, piyasa ve teknolojik riskleri değerlendirerek blok zincirinin ekosistemine, topluluğuna ve temel teknolojisine derinlemesine dalar.

Terra, kripto para birimlerini geniş bir kitleye ödeme aracı olarak tanıtmayı amaçlayan bir Proof-of-Stake blockchain ekosistemidir. Ekip, LUNA jetonunun basılmasının ve yakılmasının Terra USD (UST), TerraGBP, TerraKRW, TerraEUR ve Uluslararası Para Fonu’nun TerraSDR’si dahil olmak üzere Terra’nın sabit paralarının arzını ve fiyatını kontrol ettiği ikili jeton modelini başarıyla entegre etti.

Ayrıca, madencilik ödüllerindeki dalgalanmalar, işlem ücretleri ve LUNA’nın yakma oranı varyasyonları aracılığıyla en aza indirilir. Özellikle, ödüller blok zincirinin ekosistemi büyüdükçe artacak şekilde programlanmıştır.

Eşzamanlı olarak, birden fazla geliştirici, Mars Protokolü, Anchor ve Chai dahil olmak üzere Terra blok zincirinin üstünde yenilikçi merkezi olmayan uygulamalar (DApp) üzerinde çalışıyor. Kado gibi çok sayıda şirket ödeme altyapısını kurmuştur. Levana, Talis ve Knowhere’nin gelişen bir ekosistem yaratmayı hedeflediği bazı değiştirilemez token (NFT) piyasa katılımcıları da var. Aynı zamanda, Terra’da bir DeFi ve NFT toplayıcı olan TFM, tüm Terra ekosistemini birleştirmeyi ve yeni gelenler için nihai gidilecek yer olmayı hedefliyor.

Blockchain ağının geçen yıl içinde nasıl geliştiğini öğrenmek için Terra hakkındaki raporun tamamını okuyun.

Bununla birlikte, kripto etkileyicileri tarafından nadiren gündeme getirilen sorular, ademi merkeziyetçilik ve düzenleme konularıdır. Terra, yalnızca 130 doğrulayıcıyla hızlı gelişmeyi sürdürebilecek mi? En bol bulunan Terra stablecoin’i UST, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun düzenleyici önlemlerine tabi olsaydı ne olurdu? Son olarak, en popüler DApp’lerden biri olan Anchor kredi verme protokolü Ocak 2022’nin sonunda çökseydi, Terra’nın devam eden gelişimi nasıl algılanırdı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!