Terra 2. Canlanma Planını Hayata Geçirmeye Hazırlanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Terra Blockchain ağı oldukça büyük bir kriz yaşamış durumda. Terra ekosisteminin iki önemli kripto varlığı LUNA ve UST 0’ı görürken, Terra’nın CEO’su başta olmak üzere geliştiriciler ağı yeniden yapılandırmak için oylama yapıyor. Öyle ki şu anda oylamada olan “Revival Plan 2” önerisi yüzde 65.78 ile evet, yüzde 21.49 çekimser, yüzde 0.35 hayır ve yüzde 12.37 veto hatır oyunu kullandı. Bu önerinin çok büyük olasılık ile kabul edildiği anlamına geliyor. Ancak topluluk aynı şekilde düşünmüyor.

Terra 2. Canlanma Planini Hayata Geçirmeye Hazirlaniyor

Terra 2. Canlanma Planını Hayata Geçirmek için Yeterli Oya Ulaştı

Terraform Labs‘in kurucusu ve CEO’su Do Kwon tarafından önerilen ve geçtiğimiz hafta oylamaya sunulan Terra (LUNA) ekosistemi kurtarma planı “Revival Plan 2” için son oy tarihi yaklaşıyor. Şu anda tüm onaylayıcıların yüzde 76.41’i oy vermiş durumda ve kalan onaylayıcıların yüzde 24’ünden daha azının oy kullanmak için bir günden az zamanı kaldı.

Ancak karar çoktan verildi desek yanılmış olmayız. Öyle ki oylamaya katılmak için gereken minimum onaylayıcı sayısı olan yüzde 40’lık bir yeter sayıya sahip durumda. Ayrıca geçiş eşiğinin yüzde 50, veto eşiğinin yüzde 33.4 olduğunu düşündüğümüzde henüz katılmamış olan doğrulayıcıların geri kalan yüzde 23.59’u “vetolu hayır” oyu verse bile, gerekli veto eşiğine ulaşamayacaklar.

Bununla birlikte her ne kadar oylama sonucu yeni bir Blockchain ağ forku lehine olsa da, topluluk tarafında büyük bir kafa karışıklığı söz konusu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!