Stablecoin’ler, 2-8 Haziran’da kriptonun toplu olarak benimsenmesinin yolunu açıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Stablecoinler, kriptoda tartışmalı bir konudur. Tether’in (USDT) meşruiyetini ve desteğini sorgulamak, kripto piyasasına ilk kez giren birçok kişi için bir geçiş hakkıdır. Terra (LUNC veya eski LUNA) ekosisteminin çöküşü, algoritmik stabilcoinlerin Do Kwon’un fantezilerinin ötesinde bir geleceği olmadığına dair çok az şüphe bıraktı. Sinir bozucu düzenleyiciler, kullanımlarıyla ilgili daha sıkı kurallar oluşturmak için dolara sabitlenmiş varlıkları sürekli olarak dürtüyor ve dürtüyor.

Ancak, tüm korku, belirsizlik ve şüphenin ötesine bakarsanız, sabit paralar, sermaye kontrolleri veya yaptırımlar nedeniyle veya hiperenflasyonun yerel para birimlerini yok etmesi nedeniyle dolara erişimi olmayan milyonlarca insana likidite sağlıyor. Bu haftaki Crypto Biz bülteni, e-ticareti beslemede stablecoin’lerin rolüne bakıyor. Ayrıca, büyük bir ödeme platformunun kendi istikrarlı varlığını hazırlayıp hazırlamadığını görmek için kendi çabalarımızı da gösteriyoruz.

Checkout​.com, Fireblocks ile ortaklaşa 7/24 stabilcoin anlaşmasını başlattı

Kripto bir ödeme sistemi olarak ana akım başarıya ulaşacaksa, stabilcoinler büyük bir rol oynayacaktır. Bu hafta, küresel ödeme işlemcisi Checkout.com, Circle’ın USD Coin’i (USDC) merkezli yeni bir stablecoin ödeme sistemi başlattığını duyurdu. Artık Checkout.com’u kullanan satıcılar USDC ödemelerini alıp anında fiat’a çevirebilecekler. Görünüşe göre, Checkout.com beta test aşamasında 300 milyon dolardan fazla USDC işlemi gerçekleştirdi. Onlar hakkında ne düşündüğünüzden bağımsız olarak, stablecoin’ler gerçek dünyada fayda sağlamaya devam ediyor.

Crypto.com’dan Cronos, DeFi ve Web3 için 100 milyon dolarlık hızlandırıcı başlattı

Salı günü, dijital varlık borsası Crypto.com, Cronos blok zinciri ekosisteminin, merkezi olmayan finans, Web3 ve metaverse projelerini hızlandırmak için 100 milyon dolarlık bir hızlandırma programı başlattığını duyurdu. Yeni fon, gelecek vadeden kripto projelerinin konseptlerini ve iş modellerini hayata geçirirken tohum ve tohum öncesi yatırımlar kazanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Kriptoya yönelik risk sermayesi finansmanının, korkunç hızından biraz yavaşladığını duymuş olabilirsiniz. Bu doğru olabilir, ancak 2022 şimdiden VC finansmanı için rekor kıran bir yıl olacak şekilde şekilleniyor ve daha yolun yarısına bile gelmedik.

CEO, FTX’in diğer kripto şirketlerindeki işten çıkarmalar arasında işe alımları dondurmayacağını söyledi

Ayı piyasası, kripto borsaları ve diğer blok zinciri odaklı şirketler üzerinde acımasızdı. Sadece işe alımların dondurulması nedeniyle tekliflerinin iptal edilmesi için Coinbase’de işleri kabul eden insanların yürek burkan hikayeleri arasında, türev borsası FTX bu hafta İK departmanının personel eklemeye devam edeceğini açıkladı. CEO Sam Bankman-Fried, kripto kışına rağmen borsasının “büyümeye devam edeceğini” açıkladı. Aslında CEO, küçülme planı olmadığını söyledi. “İlerlemeye devam edeceğiz” diye tweet attı. Belki de kripto türevlerinde bir kariyer düşünmenin zamanı gelmiştir?

PayPal, dijital para birimlerinin harici cüzdanlara aktarılmasını sağlar

PayPal, kripto hizmetlerini Ekim 2020’de başlattığında, şirket, mevcut yeni basılmış Bitcoin (BTC) arzını emerek büyük bir piyasa katalizörü sağladı. Şimdi, son olarak, küresel ödeme sağlayıcısı, kullanıcıların PayPal ile harici cüzdanlar ve borsalar arasında yerel olarak kripto transfer etmesine, göndermesine ve almasına izin veriyor. Tabii ki, hizmet şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri sakinleri tarafından kullanılabilir. En azından şirketin iPhone uygulamasındaki kaynak koduna göre, PayPal’ın hala aktif olarak kendi stablecoin’ini yaratmayı araştırdığını bilmek ilginizi çekebilir.

Gitmeden önce! Birleştirme, Ethereum’u ETH Katillerinden kurtarabilir mi?

Ethereum 2.0’ın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinde çok şey var. Bu haftanın Piyasa Raporunda, Eth2’nin tam olarak ne anlama geldiğini ve Solana (SOL), BNB, Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) gibi rakiplerin gerçekten bunu yapıp yapamayacağını açıklamak için analist arkadaşlarım Jordan Finneseth, Marcel Pechman ve Benton Yuan ile oturdum. -en büyük akıllı sözleşme platformu olarak taht Ethereum. Ne düşünüyorsun – bir şansları var mı? Aşağıdaki tartışmanın bir kaydını yakalayın ve bize ne düşündüğünüzü söyleyin.

Reklam Alanı

Crypto Biz, her Perşembe doğrudan gelen kutunuza gönderilen blockchain ve kriptonun arkasındaki işin haftalık nabzınızdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!