Square Enix, jeton çıkarmayı ve Web3 oyunlarına büyük yatırım yapmayı planlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Oyun devi Square Enix, ilk çeyrek kazanç raporunda, 2022’de orta vadeli iş stratejisinin bir parçası olarak, ödenemez jetonları (NFT’ler) daha fazla oyun ürününe genişleteceğini açıkladı.

Square Enix (SE), en son kazanç raporuna göre, yönetimi altında 3 milyar dolarlık varlığa sahip bir Japon oyun geliştiricisidir. Firma, Final Fantasy mülküne sahip ve 3 Mayıs’ta Tomb Raider serisini 300 milyon dolara sattı.

Raporda, firmanın bu yıl Şubat ayında başlayan Shi-San-Sei Million Arthur oyununda NFT’lere pilotluk yaptığı belirtiliyor. Pilot programın başarısı, oyunun NFT’lerinin ikinci sezonuna yol açacak ve nihayetinde firmanın NFT ve blok zinciri endüstrilerinde daha geniş faaliyetler izlediğini görecek.

Blok zinciri etki alanı girişimlerinin en önemli öncelikleri arasında SE, blok zinciri oyunları için düzenleyici netlik ve yönergeler oluşturmayı, NFT ekonomilerinde ölçeklenebilirlikle mücadele etmeyi ve bir kurumsal sermaye girişim birimi kurmayı düşünmeyi planlıyor.

Firma ayrıca, “kendi tokenlerimizi ihraç etmek, yönetmek ve yatırım yapmakla” ilgilenecek bir denizaşırı varlık kurmayı planladığını ve firmanın geniş bir oyun jetonu ekonomisi yaratmaya başlayacağını öne sürdü.

SE, blok zinciri oyun alanındaki seçeneklerini keşfetmek için Web3 oyun ve metaverse risk sermayesi şirketi Animoca Brands ile birlikte çalışıyor. SE ekosistemi daha da derinleştirdikçe iki firma arasındaki işbirliğinin artması bekleniyor.

Animoca’nın yönetim kurulu başkanı Yat Siu, Square Enix’in oyundaki etkisinin sadece firmanın blockchain oyunlarında bir dayanak oluşturmasına yardımcı olacağına inanıyor. Pazartesi günü Cointelegraph’a şunları söyledi:

“Square Enix uzun süredir blockchain oyunlarının potansiyelinden bahsediyor, bu yüzden onu piyasadaki geleneksel oyun devlerinin çoğundan daha iyi hale getiriyor.”

İlişkili: GameFi olgun bir manzara gösteriyor: Rapor

Rapor, orta vadeli iş stratejisinde üçüncü hedefi olarak blockchain, yapay zeka (AI) ve bulut bilişime yatırımları ve bunlardan para kazanmayı koyuyor. Bu, CEO Yosuke Matsuda’nın şirketinin Ocak ayında bu teknolojilere daha fazla dahil olması için ifade ettiği niyetle uyumludur.

Web3 ve NFT oyunlarının popülaritesi, genel kripto pazarındaki düşüşe rağmen 2022 boyunca sağlam kaldı. Pazar takipçisi DappRader, Cumartesi günü 1 Ocak’ta neredeyse aynı seviyede olan 1 milyon günlük aktif oyuncu olduğunu gösteriyor.

Ancak, NFT oyun öğelerinin toplam satış hacmi 1 Ocak’taki 70 dolardan Cumartesi günü 8,7 milyon dolara %88 düştüğü için oyuncular eskisi kadar fazla satın almıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!