Square Enix Blockchain Oyunlarına Yatırım için Hazırlanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Özellikle son dönemde GameFi sektörünün hızla büyüdüğüne şahitlik ediyor. Hem büyük oyun şirketleri hem de yeni nesil şirketler bu alanda ellerini güçlendirmek için yeni finansman kaynakları arıyorlar. Diğer taraftan yatırımcılar da bu tür yatırımcılar için hevesli gözüküyorlar. Son olarak Square Enix ise Blockchain tabanlı oyunları finanse etmek için bazı oyun stüdyolarını ve fikri mülkiyetini (IP) satmak için bir anlaşma imzaladı.

Square Enix Blockchain Oyunlarina Yatirim için Hazirlaniyor 1

Square Enix Blockchain Oyunlarına Yatırım için Stüdyolarını Satıyor

Son dönemde birçok şirket oyunlarını Blockchain’e entegre etmeye çalışırken, Japonya merkezli oyun şirketi Square Enix’ten de cesur bir adım geldi. Şirket, yeni Blockchain, yapay zeka ve bulut hizmetleri yatırımlarını finanse etmek için 300 milyon dolar karşılığında İsveçli bir oyun şirketi Embracer ile anlaşma yaptı.Konuyla alakalı olarak konuşan Square Enix’in Başkanı Yosuke Matsuda, bu anlaşmanın şirketin küresel iş ortamını değiştirmesine yardımcı olacağını söyledi.  Aynı zamanda şirketin dijital eğlence alanındaki ana faaliyet alanını sağlamlaştıracağını belirtti. Ancak hepsinden önemlisi bu anlaşma, şirketin Blockchain, yapay zeka ve bulut alanlarındaki yatırımının başlatılması açısından oldukça önemli bir konuma sahip.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!