Sosyal Medya Projesi Liberty, Polkadot ile Ortaklık Kurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Blockchain ve kripto para teknolojisinin altına yatan felsefe her zaman merkeziyetsizlik olmuştur. Eşler arası ilk Bitcoin transferi ile devasa bir üne kavuşan merkeziyetsizlik kavramı, artık baktığımız her yerde karşımıza çıkıyor. Sosyal medyayı demokratikleştirme projesi Liberty ise bu merkeziyetsizliği sosyal medyaya getirmeyi planlıyor. Bunu yaparken de Polkadot’u arkasına alıyor.

Liberty Projesi Polkadot Blockchain Ağı Üzerinde Çalışacak

Gayrimenkul milyarderi Frank McCourt tarafından finanse edilen ve günümüzün sosyal medya platformlarının egemenliğini bozmayı amaçlayan proje Liberty, Ethereum’un kurucu ortaklarından Gavin Wood tarafından tasarlanan Blockchain ağı Polkadot üzerine inşa ediliyor.

Project Liberty, DSNP olarak adlandırılan internet için daha adil ve kullanıcı dostu bir teknoloji altyapısı oluşturmak için tasarlanmış bir girişim olarak karşımıza çıkıyor. Proje, sosyal medya verilerini demokratikleştirmek için Blockchain teknolojisinden yararlanıyor ve kullanıcıların verilerinin nasıl kullanıldığını belirlemelerine olanak tanıyor.

Polkadot ile yapılan bu son ortaklık ile proje, milyarlarca internet kullanıcısı için yüksek performanslı, düşük maliyetli ve merkeziyetsiz bir sosyal ağı erişilebilir hale getirmeye odaklanmış durumda.

Sosyal Medya Projesi Liberty Polkadot ile Ortaklik Kurdu 1
Project Liberty’nin Kurucusu Frank McCourt

Konu hakkında konuşan Project Liberty’nin kurucusu Frank McCourt şu ifadeleri kaydetti:

“Daha sağlıklı bir sosyal ağ ile ilgili ortak vizyonumuzu gerçeğe dönüştürmek için Gavin ve meslektaşlarıyla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Sadece yenilikçilere öncülük etmekle kalmıyorlar, aynı zamanda internetin kullanıcıları güçlendirecek, topluma fayda sağlayacak ve demokrasiyi güçlendirecek şekilde nasıl yeniden yapılandırılması gerektiğine ilişkin değerlerimiz de uyumlu hale getiriyorlar”

Ortaklık hakkında konuşan Polkadot’un kurucusu Gavin Wood ise şunları ekledi:

“Web 3.0’ın başarılı olması için evrensel olarak erişilebilir bir sosyal grafiğe ihtiyacı var, çünkü Web 2.0’ın sosyal devleri şu anda kullanıcıların platformlarında ne söyleyebilecekleri veya yapabilecekleri üzerinde mutlak kontrole sahipler. Project Liberty ve DSNP protokolü, bu önemli hizmeti sağlamaya yönelik açık bir yol sunar. Vizyonumuzu, değerlerimizi paylaşan ve internet için daha adil bir temel oluşturma çabalarımıza başkalarının da katılmasını umut eden ortaklarla çalışmaktan heyecan duyuyoruz”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!