Solend, ikinci yönetim oyu ile Solana balina cüzdanı devralma planını geçersiz kılıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Solana merkezli merkezi olmayan finans (DeFi) kredi protokolü Solend, yakın zamanda onaylanan ve tasfiyeden kaçınmak için bir balinanın cüzdanına erişmesi için Solend Labs’a “acil durum yetkileri” veren teklifi geçersiz kılmak için başka bir yönetim oylaması oluşturdu.

Pazar günü, kripto kredi platformu “SLND1: Balinadan Gelen Riski Azalt” başlıklı bir yönetim oylaması başlattı. Solend’in, borç verme platformunun balinanın cüzdanına erişmesine izin vererek ve tasfiyelerin tezgahta gerçekleşmesine izin vererek balina tasfiyesinin piyasaya yönelik riskini azaltmasına izin verdi.

Solend’e göre, SOL’nin fiyatı düşerse ve balina tasfiye edilirse, borç verme platformu “kötü borçla sonuçlanabilir” ve Solana ağını zorlayabilir. Öneri, topluluk üyelerinden eleştirileri tetikleyerek onaylandı.

topluluktan sonra mahkum Hareketi, DeFi’nin olması gerekenin tam tersi ve tamamen yasa dışı olarak nitelendiren Solend ekibi, daha önce onaylanmış teklifi geçersiz kılmak için ikinci bir yönetim önerisi oylaması başlattı. Teklif, SLND1 önerisinin dikkate alınmaması lehinde 1.480.264 oyla sona erdi.

Yeni teklif önceki oylamayı geçersiz kılıyor ve Solend’i zorla hesap devralmayı içermeyen başka bir çözüm bulmaya zorlayacak. Ek olarak, yönetişim oylama süresini de bir güne çıkarır.

İlişkili: Solana TVL üç günde 870 milyon $ düştüğü için SOL fiyatı yıllık en düşük seviyeye doğru ilerliyor

Durum, kripto kredi platformunu korkunç bir ikileme soktu. Solend balinanın cüzdanını devralırsa ve acil durum yetkileri verilirse, Solana’yı bir DeFi patlamasından kurtarabilir. Ancak, platform içinde herhangi birinin varlıklarına el konulabileceğini ve boykota neden olabileceğini gösterecektir. Cryptokk.eth şu tweeti attı:

Öte yandan, Solend ekibi balinanın hesabını çevreleyen riskleri azaltamazsa, bazıları inanmak bir Solana erimesini tetikleyebilir ve SOL’un fiyatının ağır bir şekilde düşmesine neden olabilir.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!