Solana ve Moonbirds, NFT pazarının aylık 6,3 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmasına yardımcı oluyor: Rapor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Solana ve Moonbirds, altı haftalık bir bekleme süresinden sonra Nisan ayında düşüş eğilimi gösteren mantar olmayan token piyasasının imdadına yetişti.

DappRadar’ın aylık raporuna göre, NFT piyasası Nisan ayında 6,3 milyar dolarlık çok aylı yüksek bir işlem hacmi kaydetti, Mart ayına göre %23 arttı ve tarihinde yalnızca üçüncü kez 6 milyar doları aştı.

Kaynak: DappRadar

Moonbirds 500 milyon dolar değerinde ticaret hacmine katkıda bulunurken, Solana blok zinciri NFT işlemlerinde aylık %91 artışla yaklaşık 300 milyon dolar kaydetti.

Özellikle 24 saat içinde 760 milyon dolar kazandıran Otherdeeds başta olmak üzere, birçok yeni hiper NFT projesi de artan ticaret hacmine katkıda bulundu. Darphane sırasında 2,5 Ether’e (ETH) varan yüksek gaz ücretlerine yol açtığı için, Otherdeeds’in başarısı acı tatlı çıktı.

Merkezi olmayan uygulamalarla etkileşime giren günlük benzersiz aktif cüzdan sayısı, Mart ayına göre %0,2’lik hafif bir artışla Nisan ayında 2,36 milyona ulaştı. BNB Chain ve Wax, sırasıyla 568.000 ve 492.000 günlük benzersiz aktif cüzdanla bağlanan en yüksek ortalama cüzdan sayısını gördü.

İlişkili: Opera tarayıcısı, BNB Zinciri tabanlı DApp ekosistemine doğrudan erişim sağlar

NFT piyasası kayda değer bir toparlanma kaydederken, merkezi olmayan finansta kilitlenen toplam değer, değişken token fiyatları nedeniyle %12 düştü. Ancak Terra, protokolde kilitli toplam 30 milyar dolar ile TVL hakimiyetinde %15’lik bir artış kaydetme yönündeki ortak pazar eğilimine meydan okudu.

Düşen TVL’ler ve değişken jeton fiyatları, ekosistemin Ethereum blok zincirinin ötesinde kayda değer bir büyüme kaydetmesiyle DeFi pazarının genişlemesine devam etmesini engellemedi. Ethereum’un TVL hakimiyeti bir yıl önceki %94’ten Nisan ayında %59’a düştü.

Solana ve Moonbirds, NFT pazarının aylık 6,3 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmasına yardımcı oluyor: Rapor

Blockchain oyunları, Axie Infinity’nin Ronin köprüsünün hacklenmesi gibi büyük ihlallere rağmen Nisan ayında hakimiyetini sürdürdü. Oyun DApp’leri, sektördeki benzersiz aktif cüzdanların %52’sini oluşturuyor. Polygon ve BNB Chain gibi büyük oyun blok zinciri ağları da zincir içi aktivite tablosunun zirvesinde yer aldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!