Silvergate Bank geliri, kurumsal kripto ticareti faaliyeti düştükçe ilk çeyrekte yükseldi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Salı günü, finans kurumları için tasarlanmış bir kripto-fiat ağ geçidi ağı olan Silvergate Bank, 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde, geliri ve net geliri bir önceki yıla göre sırasıyla %93 ve %94 arttı. , 59.9 milyon dolar ve 24,7 milyon dolar. Şirket, en çok kripto para borsaları ve kurumsal yatırımcılar arasında ABD doları ve euro transferlerini kolaylaştıran Silvergate Exchange Network veya SEN ile dikkat çekiyor.

Bununla birlikte, büyümesine rağmen, kriptoya olan kurumsal ilgi, devam eden ayı piyasası nedeniyle ilk çeyrekte önemli bir darbe aldı. Silvergate’in söylediği gibi, kolaylaştırdığı SEN transferlerinin miktarı 2021’in ilk çeyreğinde 167 milyar dolardan 2022’nin ilk çeyreğinde 142 milyar dolara düştü. Aynı zamanda, daha geniş endüstri trendlerinin bir parçası olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) spot ticareti yıllık %33 düştü. – 2022’nin ilk çeyreğinde 1.046 trilyon dolara.

Bununla birlikte şirket, kripto para birimi depolama segmentinde de keskin bir artış gördü. Kısmen yıllık %0,00 mevduat maliyeti nedeniyle, kurumsal yatırımcılar, 2021 yılının ilk çeyreğindeki 6,4 milyar dolara kıyasla, Silvergate’in eline ortalama 14,7 milyar dolarlık dijital varlık yerleştirdi.

Cointelegraph daha önce Silvergate’in Mark Zuckerberg’in stablecoin projesi Diem’i, feshedildikten sonra 182 milyon dolara satın aldığını bildirmişti. Silvergate şu anda stabilcoin altyapısını genişletmeyi önemli bir büyüme alanı olarak görüyor. Şu anda şirket, geleneksel bankalar gibi gelirinin büyük çoğunluğunu faiz gelirlerinden elde ediyor; yani, kredi vermek, faiz getiren menkul kıymetler satın almak veya bunları diğer bankalardaki faizli hesaplara yatırmak için borçluların mevduatlarını teminat olarak kullanmak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!