Siber güvenlik firması Bitcoin ‘misyonunu’ destekliyor, bilançoyu BTC’ye dönüştürüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin vagonuna başka bir iş atlar. 20’den fazla çalışanı olan küresel bir siber güvenlik ağı şirketi olan Octagon Networks, Pazartesi günü “likit varlıklarını ve tüm bilançosunu Bitcoin’e (BTC) dönüştürme sürecini tamamladığını” duyurdu.

Grup ayrıca “Bitcoin ile ödeme yapıldığında %50 indirimle tüm hizmetlerimiz için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak”.

Cointelegraph, isimsiz kalmayı tercih eden Octagon Networks’ün Etiyopyalı kurucu ortaklarıyla konuştu. Bitcoin’i benimsemenin, Bitcoin’e olan inanç ve ağı destekleme isteği tarafından yönlendirildiğini açıkladılar:

“Bitcoin’in büyük savunucuları ve inananlarıyız. Işık hızında aktarılabilen, gerçekten merkezi olmayan bir para biçimine inanıyoruz.”

“25.000 dolarlık alanın” ayı piyasasının dibi olabileceğini ve biriktirdikleri Bitcoin’in “burada çalışan herkes Bitcoin’in misyonuna inandığından işletme maliyetlerimizi etkilemediğini” belirtirken eklediler.

Ekip, Bitcoin’i benimsemenin itibari para birimine bir saldırı olduğuna dair yaygın inancın aksine, grubun Etiyopya kökenlerinden gurur duyduğunu ve Bitcoin’in yanı sıra yerel para birimlerini kullanmaya devam ettiğini vurguladı:

“İnsanlar bunu USD veya ETB’ye yapılan bir saldırı olarak yorumluyor. [Ethiopian birr]. İkisi de değil. Her ikisini de günlük hayatımızda kullanıyoruz, Bitcoin hakkındaki kararımız sadece Bitcoin’in yarattığı güvenli dağıtılmış ağa inandığımız için.”

Bununla birlikte, Bitcoin’in oynaklığı batı dünyasındakiler için mide bulamayacak kadar fazla olsa da, Octagon Networks bazı çalışanlarının tercih ettikleri para birimi olarak Bitcoin’i seçtiğini açıkladı. Afrika genelinde birçok para birimi – özellikle 14 Afrika ülkesinde kullanılan bir para birimi olan CFA frangı – hükümetleri güçsüz bırakırken satın alma gücünü kaybetti.

İlgili: Neden bir Bitcoin standardının yükselişi savaşı caydırabilir?

Reklam Alanı

Ayrıca Octagon Networks, Cointelegraph’a siber güvenlik endüstrisinde Bitcoin’e saygı duyulduğunu söyledi. Son on yılda, Bitcoin saldırıya uğramadı, ancak hash oranı (etkili bir şekilde bir ağ güvenliği metriği) yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor:

“Siber güvenlik açısından bakıldığında, Bitcoin üzerine bahis oynamak her şeyden daha mantıklı.”

Swan Bitcoin’in kurucusu Cory Klippsten gibi popüler Bitcoin maksimalistleri, iş uygulamalarını bir Bitcoin standardına yükselten başka bir şirketi kutlamak için hızlı davrandılar.

“Bitcoin standardı” terimi, Bitcoin’i ilk sıraya koyacak şekilde Bitcoin’i benimseyen bir bireyi, işletmeyi veya şirketi ifade eder. Örneğin El Salvador, bir Bitcoin standardını benimseyen ilk ülkeydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!