Shenzhen şehri, tüketici harcamalarını teşvik etmek için ücretsiz dijital yuan olarak 30 milyon havadan dağıttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yerel haber kuruluşu Shanghai Securities News’e göre, Shenzhen şehri, tüketici harcamalarını canlandırmak amacıyla yerel sakinlere 30 milyon dijital Çin yuanı (e-CNY) verecek.

Airdrop, Shenzhen şehri ile Çin’in önde gelen yemek dağıtım uygulaması Meituan Dianping arasındaki ortak bir çabadır. Talimatlara göre, kullanıcıların önce Meituan uygulamasında oturum açmaları, teşvik için kaydolmaları ve ardından potansiyel olarak bir piyango çekilişinin parçası olarak e-CNY ödüllerini almaları gerekir.

Seçilirse, e-CNY daha sonra kullanıcılara dağıtılır ve devlete ait dijital para birimini kabul eden 15.000’den fazla uygulama içi ticaret terminalinde harcanabilir. Daha önce Çin Halk Bankası, e-CNY’yi bölgesel ekonomileri ilerletmek ve belirli finansal hizmetlerin verimliliğini artırmak için potansiyel bir araç olarak tanımlamıştı. Bu arada Meituan’daki kaynaklar, e-CNY’nin harcamaları artırmada ve yerel işletmeleri canlandırmada hayati bir rol oynadığını söylüyor. Shenzhen ayrıca şu anda Çin’de sakinlerinin e-CNY ile belediye vergi ve harçlarını ödeyebilecekleri üç şehirden biri.

İlgili: Çin’in dijital yuanını ABD uygulama mağazalarından yasaklayan yasa tasarısı

Diğer birçok ülkenin aksine Çin, Şanghay gibi büyük finans merkezlerindeki zorunlu olmayan işletmelerin tekrar tekrar kilitlenip kapatıldığı sıfır COVID politikasına sıkı sıkıya bağlı kaldı. Geçen Çarşamba, Çin Başbakanı Li Keqiang, ülkenin COVID politikasının yıkıcı ekonomik etkilerini tartışmak için üst düzey Komünist Parti yetkilileriyle acil bir toplantı yaptı. Ekonomik eksikliklerin ortasında, 31 Çin eyaletinden 20’si, Ocak’tan Nisan’a kadar son e-CNY airdrop’u gibi “tüketici harcama teşvikleri” yayınladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!