ShapeShift, başarılı DAO geçişi için aracı olarak FOX Foundation’ı oluşturur

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Çarşamba günü, bir kripto para birimi ticaret ekosistemine ev sahipliği yapan İsviçreli merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) ShapeShift, merkezi kurumsal markası ShapeShift AG’nin FOX Vakfı’nı kurduğunu duyurdu. Kâr amacı gütmeyen kuruluşun belirtilen amacı, aynı adı taşıyan ticaret platformunun ve varlıklarının ademi merkeziyetçiliğini denetlemektir.

FOX Vakfı’nın tüzüğü, faturaları fiat para biriminde ödeme, sunucuları barındırma, geçiş tamamlanana kadar platformun merkezi altyapısını koruma ve ShapeShift’in arka uç düğümünü Coinbase Cloud ile birlikte geliştirilen merkezi olmayan FOXChain altyapısıyla değiştirme gibi görevleri içerir.

Şirkete göre, ShapeShift, Temmuz 2021’de kurumsal yapısını tamamen merkezsizleştiren ve kaynak kodunu açan alanda ilk oldu. Hareketin eşi benzeri görülmemiş olması nedeniyle, FOX Vakfı’nın kurulması, bunu sağlamak için bir çözüm olarak hizmet ediyor. ekosistemin tarafsızlığı. FOX Foundation, ne ShapeShift AG ne de ShapeShift DAO tarafından yönetilmemiştir ve platformun varlıklarını mümkün olduğunca verimli bir şekilde merkezden uzaklaştırmak için tek bir tüzüğe sahiptir. Görev tamamlandığında, vakıf çözülecek ve kalan fonları ShapeShift DAO Hazinesine dağıtacak.

Gelişme ile ilgili olarak, FOX Vakfı’nın ademi merkeziyetçilik başkanı Willy Ogorzaly şunları söyledi:

“Gerekli araçlar ve altyapı hızla olgunlaşırken, DAO’nun nihai, tamamen özerk biçimine ulaşması zaman alacak. FOX Vakfı, sürdürülebilir, merkezi olmayan alternatifleri uygulamada DAO’yu desteklerken merkezi mirasın sorumluluklarını yerine getirerek bu yolculukta bir basamak taşı olarak var.

ShapeShift, kullanıcıların fonlarını şirket hesaplarında toplamaması, kayıt gerektirmemesi veya kullanıcılarının kişisel verilerini toplamaması bakımından kripto para ticaret platformları arasında benzersizdir. Şirket, müşterilerin varlıklarını yalnızca başarısız bir değişim durumunda tutar. Borsa yalnızca kripto para birimleriyle çalışır, yani yalnızca madeni paraya takas mümkündür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!