Sepolia test ağı Birleştirmeyi denemek için hazırlanırken Ethereum bir başarı elde etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum Vakfı’ndan Tim Beiko da dahil olmak üzere ağın çekirdek geliştiricilerine göre, bombayı geciktiren Gray Glacier hard fork’unun zorluğu Perşembe günü Ethereum’da sorunsuz bir şekilde yayınlandı.

Sepolia test ağı da önümüzdeki birkaç gün içinde Merge denemesinden geçecek ve resmi Merge’den önce denemeden geçen ikinci son test ağı olacak.

Etherscan’a göre, Gray Glacier hard forku, 15050000 numaralı blokta Perşembe günü yaklaşık 6:54 EST’de başlatıldı. Hard fork şimdi zorluk bombasını yaklaşık 700.000 blok veya 100 gün geciktirecek ve geliştiricilere uzun zamandır beklenen Birleştirmeyi tamamlamaları için Ekim ortasına kadar zaman tanıyacak.

Ethereum Vakfı topluluk yöneticisi Tim Beiko derhal gitmiş Perşembe günü daha sonra Twitter’da çatalı 20 blok sonra, izlenen tüm notların senkronize kaldığını belirtmek için:

“Çataldan 20 blok ötede ve iyi görünüyor: çatalı desteklemeyen @OpenEthereumOrg dışında izlenen tüm düğümler senkronize durumda. Şimdiye kadar eski zincirde blok yok!”

Twitter’da Ethereum ekosistemi geliştiricisi Nethermind, hard fork’un başarısını doğrulayarak, zorluk bombasının başarıyla ertelendiğini de sözlerine ekledi.

Zorluk bombası, ağın, hisse kanıtı (PoS) tabanlı Beacon Zinciri ile nihai birleşmesinden önce, Ether (ETH) madencilerini Ethereum üzerindeki iş kanıtı (PoW) madenciliğinden kademeli olarak caydırmak için yerleştirilmiş bir mekanizmadır.

Bu, PoW madencilik algoritmasındaki bulmacaların zorluk seviyesini artırarak yapılır, böylece daha uzun blok süreleri ve daha az ETH madenciliği ödülü elde edilir. Mekanizma ayrıca, blok oluşturmanın kademeli olarak yavaşlaması nedeniyle, geliştiricilerin tamamlaması için Birleştirmeyi önemli ölçüde daha karmaşık hale getirecektir.

Reklam Alanı

Yeni blok oluşturmayı o kadar yavaşlatacağından, yeni ağ yükseltmelerini tanıtmak neredeyse imkansız olacağından, zorluk bombasını geri itmek gerekiyordu.

Zorluk bombası, Merge’in son yıllarda çok sayıda gecikme yaşaması nedeniyle birçok kez geri itildi. Önceki Arrow Glacier gecikmesi Aralık 2021’de meydana geldi ve bombayı 2022’nin ortasına kadar geri itti.

Birleşme o kadar sık ​​​​ertelendi ki, geciktiğine dair memler bile eski.

Sepolia Birleştirme

Beiko ayrıca Perşembe günü Ethereum Vakfı’ndan Twitter’da bir gönderi paylaştı ve Sepolia test ağının önümüzdeki birkaç gün içinde Merge için bir kostümlü prova yapacağını duyurdu ve bunu yapmak için üç halka açık test ağından ikincisini işaretledi:

“Ethereum’a hisse kanıtı getirmek için yıllarca çalıştıktan sonra, artık son test aşamasına geçtik: testnet dağıtımları!”

“Ropsten’in halihazırda hisse kanıtına geçişi ve gölge çatalları düzenli olarak devam etmesiyle, Sepolia artık Birleştirme için hazır. Sepolia’dan sonra, ana ağa geçmeden önce yalnızca Goerli/Prater’ın birleştirilmesi gerekecek,” diye ekledi.

İlişkili: 2. Çeyrek sona yaklaşırken Ethereum 1K $ fiyat desteği tehlikede

Ethereum Vakfı web sitesinde, resmi Birleştirmenin bu yıl 3./ 4. çeyrekte gerçekleşeceğini belirsiz bir şekilde tahmin ediyor ve en son gönderi ayrıca “Ethereum ana ağ hisse kanıtı geçişi tarihinin olumsuzluk ayarlandı. Aksini iddia eden her kaynak büyük ihtimalle dolandırıcıdır. Güncellemeler bu blogda yayınlanacak.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!