Senatör Warren, Fidelity’den Bitcoin’i 401(k) s’ye koyma risklerini ele almasını istiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

ABD hükümeti, emeklilik tasarruflarında Bitcoin (BTC) konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor ve iki senatör, Fidelity Investments’ın 401(k) hesaplarına Bitcoin (BTC) ekleme planlarındaki bazı sorunları işaretliyor.

Massachusetts’ten Elizabeth Warren ve Minnesota’dan Tina Smith, Fidelity CEO’su Abigail Johnson’a bir mektupta Fidelity’nin 401 (k) yatırım planına BTC ekleme kararıyla ilgili endişelerini dile getirdiler.

4 Mayıs tarihli mektup, Fidelity’nin en son Bitcoin planının potansiyel bir çıkar çatışmasına sahip olduğunu öne sürüyor ve Fidelity’nin 2017’de BTC ve Ether (ETH) madencilik operasyonlarını denemeye ve Coinbase hesaplarını entegre etmeye başladığından beri kripto ile derinden ilgilendiğini belirtiyor.

26 Nisan’da Fidelity, yüksek müşteri talebini gerekçe göstererek emeklilik tasarruf sahiplerinin portföylerinin %20’sini BTC’ye ayırmalarına izin vermeyi planladığını duyurdu. Ancak Senatörler Warren ve Smith, bu fırsat için yeterli müşteri talebi olmadığını belirterek şunları söyledi:

“Bu seçeneğe talep olmamasına rağmen – işverenlerin sadece %2’si 401(k) menülerine kripto para birimi eklemekle ilgilendiklerini belirtti – Fidelity, Bitcoin yatırımlarını desteklemek için tam hızda ilerlemeye karar verdi.”

Mektupta ayrıca kripto varlıklarıyla ilişkili “önemli dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp risklerinden” bahsedildi. Senatörler, Mart ayında şirket sponsorluğundaki emeklilik hesaplarındaki önemli kripto yatırımlarının yasal dikkat çekebileceği konusunda uyarıda bulunan Çalışma Bakanlığı (DOL) tarafından yapılan bir açıklamaya atıfta bulundu. Yetkili ayrıca kripto para birimlerinin “aşırı oynaklığı ve yüksek spekülasyon”, saklama ve kayıt tutma endişeleri ve diğerleriyle ilgili risklere de dikkat çekti.

Senatörler mektupta, “Kısacası, kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli ve spekülatif bir kumardır ve Fidelity’nin bu riskleri milyonlarca Amerikalı’nın emeklilik birikimiyle alacağından endişe duyuyoruz” dedi.

İlişkili: 1 milyon euroluk Bitcoin emeklilik planı 200 bin’e ulaştı: ‘Yatırım yapmak için çok geç değil’

Fidelity’nin 401(k)s için BTC’yi benimseme kararını daha iyi anlamak için, senatörler firmadan 18 Mayıs 2022’ye kadar DOL tarafından ortaya konan riskleri nasıl ele almayı planladıklarına dair cevaplar vermesini istediler. Ayrıca Bitcoin hakkında daha fazla bilgi istediler. yatırım ücretleri ve Fidelity’nin kripto madenciliği operasyonlarından elde edilen para miktarı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!