SEC, Valkyrie’nin Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onayladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie’nin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF) uygulamasına yeşil ışık yaktı. Bu, daha önce vadeli ETF’leri kabul eden, ancak henüz spot ETF işareti olmayan SEC tarafından onaylanan başka bir ETF’yi temsil ediyor.

Perşembe günü yayınlanan SEC belgesine göre, başvuru 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası uyarınca 19b-4 formu kullanılarak yapıldı; bu, Bitcoin (BTC) ETF beklentilerinin dayandığı aynı yasa – şimdiye kadar çok az başarılı olsa da. Geçen ay, gözlemci Teucrium’un 33 Yasası kapsamında onaylanan bu tür ilk araç olan Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sine onay verdi.

İlk olarak Valkyrie tarafından Ağustos 2021’de açılan Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, BTC vadeli işlem sözleşmelerini takip ediyor. Ajans, aynı şekilde, ProShares ve VanEck’ten Bitcoin vadeli ETF’lerine izin verdi, ancak şimdiye kadar tüm bir spot Bitcoin ETF kurmak için başvuruları reddetti. Kanada, Avrupa ve Latin Amerika dahil olmak üzere birçok ülkede Bitcoin ETF’leri vardır.

Geçtiğimiz yıl, Bitwise gibi birkaç şirketin başvurularını geri çekmesiyle dikkatleri bir spot fona yönlendiren çok sayıda ETF başvurusu görüldü. Fonlar şimdiye kadar iyi performans gösterdi, ancak birçok kişi gelecekte bir spot ETF’nin tanıtılmasıyla daha büyük başarılar elde etmeyi umuyor. Yakın tarihli bir Nasdaq anketi, spot bir Bitcoin borsasında işlem gören fonun kripto para birimlerini benimseyen daha fazla finansal danışmana yol açabileceğini buldu.

İlişkili: Bitcoin Stratejisi Risk Yönetimli Gelir ETF için SEC ile dosyaları basitleştirin

Mart ayında Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart’a göre, SEC, düzenleyicinin kuralları dahilinde “değişim” tanımını değiştirmek için önerilen bir değişikliğe dayanarak, 2023 yılının ortalarında bir spot Bitcoin ETF’yi kabul edebilir. Ancak Nasdaq tarafından yapılan ankete göre, finansal danışmanların sadece %38’i SEC’in sonunda bir spot kripto para birimi ETF’sini onaylayacağını düşünürken, %31 buna katılmadı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!