SBF, FTX’in sıkıntılı kripto madenciliği şirketlerini izlediğini yalanladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, şirketin sıkıntılı kripto madenciliği şirketlerini satın almayı araştırdığına dair spekülasyonları yatıştırdı. açıklığa kavuşturmak Cumartesi günü Twitter’da “gerçekten uzaya bakmadıklarını” söyledi.

Bankman-Fried Cumartesi günü Twitter’da “FTX ve madencilik şirketleriyle ilgili haberin neden yayıldığından gerçekten emin değilim, asıl alıntı, gerçekten uzaya * bakmadığımızdı” dedi.

FTX kurucusunun madencilik endüstrisinde “zorlayıcı bir fırsat” olasılığını göz ardı etmek istemediğini söylemesinin ardından, Cuma günü Bloomberg ile yaptığı röportajda şirketin madencilik firmaları aradığına dair spekülasyonlar geldi:

“Bizim için gerçekten zorlayıcı bir fırsat gelebilir – kesinlikle bu olasılığı göz ardı etmek istemiyorum.”

Ancak, alıntı bağlamdan çıkarılmış gibi görünüyor ve SBF’yi firmanın “özellikle madencilere bakmadığını”, ancak madencilik şirketleriyle “konuşmaktan mutlu olduğunu” açıklamaya zorladı.

Bankman-Fried ayrıca röportaj sırasında kripto madencilerinin şirketin temel stratejisine uymadığını ve satın alma açısından bir sinerji görmediğini belirtti:

“Bir kripto madencisiyle entegrasyona sahip olmamız için özel bir neden görmüyorum.”

“Stratejik bir bakış açısından, satın alma açısından mutlaka belirgin bir sinerji yok” diye ekledi.

Madencilik kredileri stres altında

Bankman-Fried’e, Bitcoin madencilik gelirlerinin bu yıl keskin bir şekilde düştüğünü gören düşen bir kripto piyasasının ortasında madencilik şirketlerini araştırıp araştırmadığı soruldu.

Aynı zamanda, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali de enerji maliyetlerinin fırlamasına neden olarak madenciler üzerinde küçük ve büyük ikili bir etkiye neden oldu.

Reklam Alanı

Bitinfocharts’a göre, saniye başına terahash başına günlük dolar ölçüsü olan madencilik karlılığı, Ekim 2020’den bu yana görülmeyen en düşük seviyelere ulaştı. Yazma sırasında, Bitcoin madenciliği karlılığı, 2021’in en yüksek seviyesi olan 0,464 $’dan %80 düşüşle 1Th/s için günlük 0,0956 $’dır.

Bloomberg’den 24 Haziran’da yayınlanan bir rapor, Bitcoin madencilik kredilerinde 4 milyar dolar olduğunu ve Bitcoin ve madencilik teçhizat fiyatları düştükçe artan sayıda su altında olduğunu ortaya koydu.

İlgili: Bitcoin madencisi Mawson, piyasa koşulları normalleşene kadar tüm büyük sermaye harcamalarını erteleyecek

Geçen hafta Cointelegraph, Bitcoin (BTC) madencilik gelirinin 2021 ortasından bu yana görülmeyen yılın en düşük seviyelerini yansıttığını ve Bitcoin madencilik gelirinin 17 Haziran’da 14.40 milyon dolara düştüğünü bildirdi.

Arcane Research’ten Haziran ayında elde edilen veriler, madenciliğin kötüleşen karlılığının kamu madencilerini varlıklarını tasfiye etmeye zorladığını ortaya koydu. Bu firmaların birçoğunun Mayıs ayında BTC üretiminin %100’ünü sattığını ortaya çıkardı – muhtemelen işletme maliyetlerini ve kredi geri ödemelerini karşılayacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!